הגבלות חדשות על ויזות לארה"ב

אם אתם מבוגרים מגיל 62 או חולים במחלה כרונית, מעכשיו יהיה לכם הרבה יותר קשה לקבל ויזה לארה"ב

ערוץ 7 , ט"ז בתשרי תש"פ

US visa
US visa
iStock

הבית הלבן הכריז לפני מספר ימים על מדיניות חדשה העתידה להחמיר עם אזרחים זרים המבקשים ויזה לארצות־הברית, ובהם גם ישראלים, העלולים להכביד על מערכת הבריאות האמריקאית.

התקנות החדשות חלות הן על אלה המבקשים להגר לארה"ב והן על אלה המבקשים ויזת תייר, סטודנט או עבודה, כך דיווח הבוקר "ידיעות אחרונות".

הנשיא טראמפ הסביר את המדיניות החדשה באומרו: "כדי להגן על ההטבות הזמינות לאזרחים אמריקאים אנחנו חייבים להבטיח שמהגרים מסוגלים לשלם על מחייתם".

התקנות החדשות מוסיפות איסורים ומחמירות עוד יותר: למשל, לפי מחלקת המדינה, קונסולים רשאים לסרב גם לאנשים העלולים לבקש הטבות ממשלתיות הקשורות לאוכל או לדיור.

בדיווח נאמר כי מחלקת המדינה מנחה את הקונסולים לקחת בחשבון מספר שיקולים כדי לגבש דעה האם אדם פלוני עלול לבקש הטבות על חשבון משלם המסים האמריקאי. השיקול הראשון הוא גילו של הפונה לוויזה - כעת כל מי שמעל לגיל 62 ייחשב "חשוד למעמסה", אלא אם כן יוכל להוכיח אחרת.

גם צעיר ללא השכלה גבוהה או ללא משרה קבועה בשכר הולם, יתקשה לקבל ויזה ועלול להוות "חשוד למעמסה". כמו כן, קונסולים רשאים לסרב לאנשים הסובלים ממצב רפואי העלול להפריע ליכולתם להמשיך לעבוד או ללמוד בעתיד.