נתניהו מחכה לליברמן

ראש הממשלה ממתין להצהרה של ליברמן, ולפיה הוא יתנגד להקמת ממשלת שמאל שתישען על קולות הערבים. לאחר מכן הוא יחזיר את המנדט לנשיא.

ערוץ 7 , ט"ז בתשרי תש"פ

נתניהו בסיעת הליכוד
נתניהו בסיעת הליכוד
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

ראש הממשלה בנימין נתניהו לא מחזיר את המנדט לנשיא המדינה כי הוא ממתין להצהרה פומבית של אביגדור ליברמן, ולפיה הוא יתנגד להקמת ממשלת שמאל שתישען מבחוץ על קולות הערבים.

גורמים בליכוד אמרו לרשת ב' כי לאחר שליברמן יפרסם הצהרה שכזו, נתניהו יחזיר את המנדט לנשיא.

יו"ר הימין החדש ח"כ נפתלי בנט קרא אמש (שני) ליו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ לחזור לשולחן המשא ומתן ולהקים ממשלת אחדות עם הליכוד, כשראש הממשלה נתניהו הוא הראשון ברוטציה. ''בנסיבות שנוצרו צריך להקים בהקדם ממשלת אחדות לאומית רחבה ושיוויונית בראשות נתניהו וגנץ. כל צד יצטרך להתפשר.

''בממשלה כזו", ציין בנט, ''הימין לא יוכל להחיל את החוק הישראלי על שטחי C כפי שאני הייתי רוצה. השמאל לא יוכל למסור שטחים. לא תהיה חקיקה פרו-דתית או אנטי-דתית. לא תהא פריצת דרך אידיאולוגית לימין או לשמאל. הממשלה תעסוק בהתמודדות מול איראן, חמאס וחיזבאללה, בצמצום הגירעון, במצב בתי החולים, בפקקים הזוועתיים, בהמשך חיזוק החינוך - בחיים עצמם''.

הוא הסביר מדוע נתניהו צריך להיות הראשון ברוטציה, ''גנץ חייב תקופת התלמדות. ראש ממשלת ישראל הוא התפקיד הקשה על פני האדמה. איננו בלגיה או פינלנד, שמותר להם לשגות. שגיאה חמורה של ראש ממשלת ישראל עלולה להביא לאסון של ממש על מדינת היהודים. גנץ עצמו מבין זאת.

''אם חלילה ייפתח משפט פלילי נגד ראש הממשלה נתניהו, הוא ייכנס לנבצרות, על פי פשרת הנשיא, וראש הממשלה בפועל יהיה גנץ. זה השכל הישר. אגב, לי אישית אין שום רווח בממשלה כזו. להיפך - בממשלה כל כך רחבה כוחי האישי לא יהיה גדול. אבל מה שחשוב זו טובת המדינה שלנו''.