הרב רפי פרץ: אין מקום לשוברים שתיקה ונשות ווטש במערכת החינוך

שר החינוך מבטיח לפעול ''במלוא החריפות'' נגד בית הספר בקריית טבעון שיקיים סיור עם ארגוני שמאל קיצוני.

ערוץ 7 , ט"ז בתשרי תש"פ

רפי פרץ
רפי פרץ
צילום: דוברות משרד החינוך

שר החינוך הרב רפי פרץ מותח ביקורת על בית ספר תיכון בקריית טבעון שתלמידיו יגיעו לאחר החגים לסיור בחברון, יחד עם ארגוני השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה" ו"מחסום Watch".

״אין מקום ל'שוברים שתיקה' ו'נשות ווטש' במערכת החינוך; בסיור המדובר ישנו תכנון להיפגש עם ארגון אשר מוציא דיבתם של חיילי ומפקדי צה״ל רעה ומחרף ומגדף אותם בארץ ובעולם, ואת זאת לא נאפשר", אמר פרץ.

הוא הבהיר: ''משרד החינוך יפעל במלוא החריפות נגד הנהלת בית ספר שלא תיישם את החוק. העמדה שלנו מאוד ברורה: תלמיד במדינת ישראל לא יפגוש במסגרת בית הספר בארגונים או אנשים שפועלים נגד חיילי צה"ל''.

לפני כשנה אישרה הכנסת את הצעת החוק שקידם שר החינוך לשעבר נפתלי בנט, ואוסרת על כניסת ארגון "שוברים שתיקה" לבתי הספר לצורך שיחות עם תלמידים.

הצעת החוק, שקידמה גם חברת הכנסת דאז שולי מועלם רפאלי, קובעת כי ארגונים הפועלים נגד חיילי צה"ל ונגד מטרות החינוך הממלכתי, לא יוכלו להיכנס לתוך שטחי בית הספר ולהיפגש עם התלמידים.

"המציאות שבה ארגונים שחותרים תחת הלגיטימיות של מדינת ישראל ומכפישים את חיילי צה"ל יחלחלו אל תלמידי ישראל - הסתיימה היום", אמר בנט לאחר אישור החוק בקריאה שנייה ושלישית. '''שוברים שתיקה' חצו מזמן את גבולות השיח הלגיטימי כשבחרו להוציא את דיבתה של מדינת ישראל רעה בזירה הבינלאומית.

''כל עוד הם פועלים בחו"ל נגד מדינת ישראל וצה"ל, אני לא אאפשר את פעילותם במערכת החינוך. רוצים לפעול? תפעלו בתוך הבית. במערכת החינוך, האמונה על עיצוב דור העתיד, לא יינתן ביטוי לקולות מעין אלו", אמר.