התחבורה הציבורית בשבת מתרחבת לערים נוספות

ראשי הרשויות ברמת השרון, גבעתיים, רמת גן, חולון ואפילו בת ים מעוניינות לבחון את המיזם ואף להחיל אותו בעריהם.

בן שאול , ט"ז בתשרי תש"פ

 אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: iStock

תל אביב אמנם היתה החלוצה שהציגה תוכנית מפורטת להחלת תחבורה ציבורית בשבת באופן רשמי, אולם מתברר כי לא מעט ערים בגוש דן מעוניינים ללכת בעקבותיה.

בימים האחרונים דווח בעיתון TheMarker כי ראשי הרשויות ברמת השרון, גבעתיים, רמת גן, חולון ואפילו בת ים מעוניינים לבחון את המיזם ואף להחיל אותו בעריהם.

רמת גן למשל המפעילה בשבועות האחרונים את "סבבוס", כבר הבהירה רשמית כי היא מעוניינת להצטרף ליוזמה.

"הסכמתי לוותר על האגו ולמסור את ההגה לתל אביב לשם הפיכת השירות שהחל ברמת גן לשיתוף פעולה מחוזי-אזורי, למענם של התושבים ברוב הרשויות בגוש דן", אמר ראש העיר כרמל שאמה הכהן לחדשות 12. "אני מתחייב לתת עד 2 מיליון שקל בשנה במטרה להפוך את התחבורה והניידות בחג ובשבת לזמינה לכמה שיותר", הוסיף.

שאמה הכהן ניסה לרכך את התנגדות הדתיים ברמת גן ואמר כי הוא מקווה כי המיזם יוצג כשירות מטרופוליני של תל אביב ולא כמיזם מקומי. "אנחנו מעוניינים להצטרף לפרויקט שיוגדר שירות מטרופוליני בהובלת תל אביב, ובכך להניח את דעתם של אלה שתפישת עולמם גורמת להם להיפגע מקיומו של שירות מסוגה של תחבורה בשבת".

ראש עירית רמת השרון אבי גרובר הדגיש אף הוא כי "ככל שמיזם התחבורה המטרופוליני ייצא לפועל, אנחנו נהיה חלק ממנו. עד היום ובמשך שלוש שנים הקצנו כסף לשירות תושבינו ולשיפור אפשרות הניידות שלהם בשבת, ואני בהחלט מתכוון להמשיך".

test770