נעמה יששכר
נעמה יששכר צילום: באדיבות המשפחה

ראש הממשלה בנימין נתניהו העביר בקשה רשמית, בשמו ובשם נשיא המדינה ראובן ריבלין, לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, בה הם מבקשים ממנו להעניק חנינה לנעמה יששכר ולאפשר את חזרתה לישראל.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הבקשה הועברה הערב (שלישי) רשמית לנשיא רוסיה.

משפחתה של נעמה יששכר הודתה לראש הממשלה על הגשת בקשת החנינה הרשמית, "אנו מודים לראש הממשלה על הנחישות כמדינאי והחמלה כאדם וכאב לילדים".

"אנו מקווים שמערכת היחסים הטובה של ראש הממשלה עם הנשיא פוטין תסייע להוציא את נעמה מהכלא הרוסי בימים הקרובים לאחר שהוגש נגדה כתב אישום על עבירה שכלל לא ביצעה", הוסיפו בני המשפחה.

בשבוע שעבר גזר בית המשפט ברוסיה 7.5 שנות מאסר על יששכר לאחר שבבדיקה שנערכה לתיקה בנמל התעופה במוסקבה נמצאו בו 9 גרם חשיש.

ביום שישי האחרון שוחח ראש הממשלה נתניהו עם אמה של יששכר. נתניהו הביע צער על העונש שהוטל על הצעירה הישראלית והבהיר כי ישראל פועלת להחזרתה לארץ.

האם סיפרה כי ראש הממשלה "אמר שהוא מצטער על העונש הכבד שנתנו ברוסיה לנעמה. התחננתי בפניו שיעזור לי, הוא היחיד שיכול לעשות משהו, אין לי מישהו אחר לפניות אליו".

"אני לא יודעת איך נעבור את זה, לא יודעת מה יקרה אם העניין יעבור לידיים של האמריקנים", תיארה יששכר. "למרות שאני אמריקנית וגם נעמה אמריקנית, יותר קל לי להתמודד עם מדינת ישראל מאשר עם ארצות הברית. את רואה את החיבוק והאהבה הגדולה שאנחנו מקבלים פה, גם מהתקשורת, גם מהממשלה גם מהאזרחים, הדבר הזה לא יקרה אם הוא יועבר לארצות הברית".