דרעי: ש"ס היא הסוכה של המדינה

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, נאם הערב באירוע של תנועת ש"ס, "העם זקוק לאחדות. בוודאי שלא לעוד מערכת בחירות מיותרת שרק תעמיק את הקיטוב".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז בתשרי תש"פ

דרעי: ש"ס היא הסוכה של המדינה-ערוץ 7
אריה דרעי
צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, נשא היום (שלישי) דברים ב"מעמד הקבלת פני רבו" של תנועתו, והתייחס למצב הפוליטי של תנועת ש"ס ולמצב במדינה.

"בשנה האחרונה היינו בכמה מצבי חירום. בהתחלה התנועה היתה בסכנה, הספידו אותנו וחשבו שניעלם חלילה ופעלנו ככל יכולתנו. אחר כך היהדות היתה בסכנה. פעלנו בכל כוחנו וברוך ה' זכינו להישגים גדולים. עכשיו אנחנו נמצאים במצב של ׳הצליחה נא׳. מה שנשאר לנו זה להתפלל שהקב״ה יהפוך את ההישג שלנו להצלחה גדולה. זה כעת בידיו של הקב"ה", ציין דרעי.

"מרן רבנו עובדיה יוסף זי"ע התבטא פעם על ש"ס ואמר שהיא 'המזוזה של המדינה'. אם יורשה לי לומר באווירת החג - ש"ס היא הסוכה של המדינה", הוסיף יו"ר ש"ס.

לדבריו, "בחג הסוכות אנחנו מתפללים - ופרוש עלינו סוכת שלומך. העם זקוק לאחדות. בוודאי שלא לעוד מערכת בחירות מיותרת שרק תעמיק את הקיטוב. אנחנו לא חוששים מבחירות נוספות ואין לי ספק שאם נידרש להן - רק נגדל יותר. אבל אנחנו מותרים על המבחן הזה".

"אנחנו זקוקים לממשלה יציבה. צרכי עמך מרובים. לכן אנחנו בעד ממשלה רחבה שבה נעמוד וניאבק בכל הכוח שלא ייפגע שום דבר מערכי עולם התורה והיהדות, ונפתח את הדלת לכל מי שמוכן להיכנס לשבת בסוכה אחת. זה מה שהעם מצפה מאיתנו", הדגיש דרעי.

"נזכה לברכת כהן מגדול הדור שהוא מברך בברכת כהנים את עם ישראל באהבה - 'וישם לך שלום'. זהו הכלי המחזיק ברכה. וזהו צו השעה", חתם דרעי את נאומו.