הרצוג. יעשה היסטוריה?
הרצוג. יעשה היסטוריה? צילום: פלאש 90

נתחיל מהשורה הסופית: נכון לעכשיו, הסיכויים של נבחרת ישראל להעפיל לשלב הפלייאוף של יורו 2020 גבוה מאוד.

ועכשיו - תוציאו מחשבונים ובעיקר תפתחו את הראש, כך תעפיל נבחרת ישראל לראשונה מאז 1999 למשחקי הפלייאוף של טורניר כדורגל גדול וחשוב.

אמנם להעפיל אוטומטית לטורניר היורו 2020 ישראל לא תצליח, אך הנבחרת הלאומית קרובה להיות מרחק שני משחקים מלעשות זאת דרך שלב הפלייאוף.

הקמפיין המוצלח של הנבחרת במפעל החדש של אופ"א, ליגת האומות הביא אותה להיות מדורגת במקום ה-30 שם. מאחר ש-20 קבוצות עולות משלב המוקדמות, ישנן למעשה 12 קבוצות שייכנסו לשלבי הפלייאוף במטרה לזכות בכרטיסים המיוחלים לטורניר הכדורגל היוקרתי ביותר באירופה - טורניר היורו.

משמעות הדבר היא, כי רק במידה ששלוש נבחרות נחותות מישראל, שדורגו בסיום ליגת האומות במקומות נמוכים ממנה, תצלחנה להשיג את הכרטיס האוטומטי ליורו, תישאר ישראל מחוץ לפלייאוף, דבר שנראה כמעט בלתי אפשרי זאת אחרי מחזור משחקים נוסף הערב (שלישי) במוקדמות היורו.

נכון לעכשיו, רק נבחרת הונגריה נמצאת בדרך הבטוחה לכרטיס ליורו מבין הנבחרות שדורגו מתחת לישראל, כאשר רומניה שהייתה גם בדרך לשם ספגה שער שיוויון בתוספת הזמן הערב. כמו רומניה גם קוסובו בתמונת ההעפלה אך נראה כי הסיכויים לכך יהיו קלושים כמו הסיכויים של ארמניה, צפון מקדוניה וסלובניה מהבית של ישראל.

למעשה, על פי המצב הנוכחי, ישראל היא אחת מ-12 הנבחרות שמקבלות הזדמנות שנייה בפלייאוף של דרגים א' עד ג'.

בדרג א' נמצאות שוויץ ואיסלנד, בדרג ב' נמצאות בוסניה, ויילס וצפון אירלנד ובדרג השלישי מחכות לצד ישראל גם סקוטלנד, נורבגיה, סרביה, בולגריה, הונגריה ורומניה.

מאחר שהונגריה ורומניה מארחות את טורניר היורו בצוותא יחד עם סקוטלנד, משמעות הדבר היא כי ישראל תוגרל יחד עם נבחרת בולגריה שעשויה בכלל להיענש בקרוב על ידי אופ"א בשל תקרית גזענות חמורה אמש במשחקה מול אנגליה, לאחד משני הדרגים - א' או ג'.

וכך עשויה להיראות דרכה של ישראל לטורניר היורו הגדול -

1. אם תוגרל לדרג א' - תפגוש ישראל בשלב חצי הגמר את נבחרת איסלנד בחוץ ובמשחק הגמר תתמודד מול שוויץ או הונגריה/רומניה על הכרטיס המיוחל.

2. אם תישאר בדרג ג' - בחצי הגמר תשחק בחוץ מול סקוטלנד אותה פגשה כבר בליגת האומות ואף ניצחה אותה, ובגמר תשחק מול נורבגיה או סרביה על הכרטיס האחרון ליורו.

חצי גמר הפלייאוף יהיה ב-26 במרץ 2020 והגמר חמישה ימים לאחר מכן, ב-31 במרץ. רק ארבע מנצחות הגמרים - אחת בכל דרג - תצטרפנה ל-20 העולות מהמוקדמות כדי להשלים את תמונת 24 המשתתפות ביורו 2020.

האם ישראל תעשה היסטוריה? כולנו תקווה שכן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו