נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו״ר הימין החדש, השר לשעבר נפתלי בנט, מתריע מפני הקמת ממשלת שמאל בראשות ''כחול לבן'', הנשענת על קולות הרשימה המשותפת ותמיכה 'שקטה' של סיעת ישראל ביתנו.

״התרגיל האפל של הקמת ממשלת מיעוט הנשענת על קולות הרשימה המשותפת האנטי-ציונית ועל הימנעות סיעת איווט ליברמן הוא רעיון בלתי מוסרי שיטיל אות קלון על מבצעיו", אמר ח''כ בנט.

''הוא גם ייכשל מכיוון שאף מפלגה לא תצטרף אחר כך לממשלה שקמה בצורה כזו, כך שהיא לא תחזיק מעמד מעבר למספר שבועות. הדרך האחראית והממלכתית היא להקים ממשלת אחדות לאומית בראשות נתניהו וגנץ״, הוסיף.

על רקע אי התקדמות המשא ומתן הקואליציוני נשמע אמש מסר חריג של פיוס מצד מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב שלום כהן, אל חברי הכנסת יאיר לפיד ואביגדור ליברמן.

הרב כהן קרא לשניים לשנות את עמדתם, ולהסיר את הווטו שהטילו על הקמת ממשלת אחדות שתכלול גם את המפלגות החרדיות.

"ליברמן ולפיד - תדעו שאני לא שונא אף אחד. אני מברך את כולם באהבה", אמר הרב כהן, תוך שהוא רומז להיותו כהן המברך את ברכת הכהנים.

"אני בטוח שלא התכוונתם להכעיס את הקב״ה אלא רק את הפוליטיקאים וההוכחה היא שהוא לא נתן לכם להקים ממשלה רעה", הסביר הרב כהן.

הרב כהן הוסיף מסר מיוחד לשניים, "אני אומר עכשיו ללפיד וליברמן - אם עכשיו תצטרפו לממשלה עם החרדים תזכו לבת קול שתצא ותכריז: ליברמן ולפיד מוזמנים לחיי העולם הבא. תוכלו לקנות את עולמכם בשעה אחת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו