הכל על גופי תאורה

תאורה נועדה לספק אור בתוך המבנים ומחוצה להם. התאורה הינה חיונית ויש להתאימה לצרכי המשתמשים.

תגיות: תאורה
תוכן שיווקי , י"ז בתשרי תש"פ

הכל על גופי תאורה-ערוץ 7
גופי תאורה
צילום: pixabay

ניתן למצוא שלל של גופי תאורה ונורות המפזרות את האור בדרכים שונות ולמטרות מגוונות. המנורות מותקנות בתוך גופי תאורה שונים אותם מייצרים מחומרים מגוונים ומעצבים בדרכים שונות, וכל זאת, על מנת לנצלם לנוי, ליצירת אווירה, להשלמת עיצוב של מבנה פנימי וחללי חוץ ועוד. משום כך, מעצבים וארכיטקטים מקדישים לנושא מחשבה רבה. תאורה חיונית בכל חלל בית פרטי ומבנה אחר ובמתחמים הצמודים אליהם. חשיבותה הינה, כמובן, להתנהלות סבירה בשעות החשכה ולעיצוב. תאורת חוץ משמשת גם כאמצעי אזהרה לאורחים לא רצויים ומאירה שטחים רבים סביב הבית.

סוגים שונים

בחירת גופי תאורה והמנורות המותקנות בהם נעשית על פי הצורך, המקום, האפקט אשר רוצים להשיג ועוד. יש להיצף, לרקע, להדגשת פריט מסוים וייחודי ועוד. בחדרים רבים בתוך הבית נדרש אור חזק, כך, בעיקר במטבח, בחדר ילדים, בסלון אליו מגיעים אורחים ומבקרים, בחדרי עבודה, במקלחות ושירותים ועוד. יש כאלו המשתלשלים מהתקרה, הצמודים אליה. אחרים מותקנים על קירות או מורכבים על עמודי רגליים, יש גופי תאורה שקועים בהנמכת תקרה, בתוך נישה מוסתרת, בבר משקאות בעל דלת זכוכית ועוד. תאורה ממוקדת נוצרת על ידי מנורות ספוט. כל אלו מספקים תאורה רכה שמקורה בגוף קטן הממקד אלומת אור בעצמה זעירה יחסית. אלו יוצרים אווירה מתאימה בנסיבות שונות.

גיוון הנדרש בתוך המבנה

ניתן למצוא גופי תאורה לחדר ילדים או מגוונים לבית הנבדלים בעיצוב ובעוצמה. הם עשויים מחומרים שונים ביניהם: מתכת, פלסטיק איכותי, זכוכית ועוד. אלו הנצמדים לקירות ולתקרה מחוזקים על ידי ברגים חזקים בעוד שהכיסוי עשוי מחומרים בהירים. כיום משתמשים בעיקר בנורות לד חסכוניות שהן דיודות פולטות אור בעת מעבר חשמלי דרכם. ניתן למצוא תאורת לד לבנה או צהובה. בבתים ובמבנים שונים מתקינים את כל סוגי גופי התאורה. הדבר נובע כדי להשתמש בהם במצבים שונים. לעיתים, רוצים אור היצף, יש שעות שבהן תתאים תאורה אינטימית, יש מצבים בהם מנורת ספוט תתאים לקריאה בסלון או ליד המיטה וכן הלאה.

תאורה חיצונית

גופי תאורה לסביבה חיצונית מיוצרים מחומרים אטומים למים ועם בידודים מתאימים המונעים חדירת לחות. בנקודות החיבור של המסגרות והכיסויים יש אטמי גומי שאינם מאפשרים למים לחדור, ולכן, הם בטוחים להתקנה ושימוש. ביניהם יש כאלו הנתלים על קירות המבנה, אחרים הננעצים באדמה באמצעות דוקרנים או מתחברים אליה באמצעות בטון יצוק, בהברגה או בדרך אחרת. חלקם נועדו לתאורת שטח ואחרים אינטימיים מאוד שמותקנים בגובה נמוך לצורך הארת שביל גישה, בריכת דגים ועוד. ניתן למצוא תאורת חוץ אינטימית בצבעים שונים להגברת העניין והאווירה. גם כאן מתקינים גופי תאורה מגוונים לנסיבות שונות. מומלץ לבחור משווק אשר ברשותו מבחר מגוון לבחירת ממנו ניתן לבחור את המתאימים ביותר.