צפו: הסוכות היצירתיות בעולם

סוכה יכולה להיות הרבה יותר מאשר ארבעה דפנות עץ עם סכך מעליהם. ריכזנו את הסוכות שייתנו לכם השראה לקראת הסוכה הבאה שלכם

מתנאל ראט , י"ז בתשרי תש"פ

הסוכה הבאה שלכם?
הסוכה הבאה שלכם?
צילום: iStock

גם אם אתם משתמשים בסוכה רק שבעה ימים בשנה, זה עדיין לא אומר שאי אפשר לגוון קצת משנה לשנה. ריכזנו עבורכם כמה סוכות יצירתיות במיוחד שיוכלו לתת לכם השראה לקראת בניית הסוכה החדשה שלכם- השנה, או כבר בשנה הבאה.

סוכה על גלגלים

אם אתם רוצים להישאר בסוכה כל החג, ועדיין לצאת קצת החוצה לקניות- נראה שמצאנו לכם את הפתרון המושלם. קצת קנים, מוטות וסכך ותוכלו לדווש כל הדרך עד לסופר ובחזרה בלי להרגיש שיצאתם מהסוכה. בשלב הבא אנחנו ממליצים לעשות סוכה ברכב עם גג נפתח, אבל זה קצת יקר יותר מאשר זוג גלגיליות.

סוכה מתנפחת

לבנות סוכה זה לא תמיד עניין פשוט, אבל יש גם סוכות שלא צריך להתאמץ בשבילן יותר מדי. הסוכה המתנפחת היא ככל הנראה אחת הסוכות הקלות ביותר לבנייה, כאשר לפי הפרסומים אפשר להקים אותה ב46 שניות בלחיצת כפתור אחת. בסיס הסוכה מלא מים על מנת שהסוכה לא תזוז, והיא אפילו נכנסת לתוך תיק מיוחד שיעזור לכם לסחוב אותה בטיולים. הסוכה קלה לבנייה, אבל קחו בחשבון שייתכן ולשבת בסוכה החדשה ירגיש יותר כמו ג'ימבורי מאשר חג סוכות.

לולב על המים

בסוכה צריך כמובן להרגיש בבית, אבל מה אם הבית נמצא על הים? בית חב"ד ונציה הקים סוכה שבדומה לשאר הבתים בסביבה, נמצאת על המים. הסוכה שטה בין התעלות הרבות בעיר, ומאפשרת להסתובב בין הגונדולות המפורסמות באווירת סוכות מיוחדת. מה שבטוח, על הסוכה הזו לא יהיה לכם בעיה למצוא מים לנטילת ידיים.

הסוכות האומנותיות

אם בפורים ברור לכולם שיש תחרות תחפושות, אז למה שלא תהיה בסוכות תחרות סוכות? בניו יורק נערכה תחרות "סוכה סיטי" בה התחרו מעצבים ואדריכלים על התואר "הסוכה היצירתית בעולם". 12 סוכות השתתפו בתחרות, כאשר הסוכה המנצחת זכתה לעמוד באחת הכיכרות המרכזיים של ניו יורק למשך החג. הסוכות היו חייבות לעמוד בכללי ההלכה עם מספר רבנים שבחנו את כשרות הסוכות המתמודדות, והדבר עורר לא מעט דיונים בין אדריכלים בהלכות הסוכה. הסוכה המנצחת נקראת "בועה שבירה" ולדברי המארגנים היא מבטאת את ארעיות הסוכה. לנו היא נראית יותר כמו לעשות סוכה מהרבה קשים מחוברים, אבל מוזמנים לשפוט בעצמכם.

הגדולה בעולם

ההלכה אולי הגבילה את גובה הסוכה ל20 אמות, אבל זה לא אומר שהיא לא יכולה עדיין להתפרס לצדדים. לפני כשנתיים החליטו בקיבוץ יטבתה להקים את הסוכה הגדולה ביותר בעולם שתוכל לארח למעלה מ1,000 אורחים מרחבי הארץ. הסוכה נבנתה על ידי נוער הקיבוץ במשך שלושה ימים שלמים ולטענת המארגנים היא נחשבת לסוכה הגדולה בעולם עם 504 מטרים רבועים. לא בטוח האם הסוכה באמת גדולה יותר מסוכות הענק של החסידיות, אבל בטוח שרק בה מקבלים שוקו על חשבון הבית.

סוכת סדאם חוסיין

יש מספיק מקום לסוכה
צילום: iStock

סדאם חוסיין לא כל כך חיבב יהודים, אבל אם היה יודע שעשו לו גם סוכה בתוך הארמון כנראה שהיה מתהפך בקברו. קצת אחרי שהכוחות האמריקאיים כבשו את הארמון המפואר של חוסיין, החליט הרב יעקב גולדשטיין, קצין דת ראשי בצבא ארצות הברית, להקים סוכה במרכז הארמון. הסוכה הועברה כל הדרך עד לארמון במבצע צבאי של ממש, והדהימה את כל החיילים היהודים בסביבה, שאחרי מבצע כזה כנראה נשארו בסוכה למשך כל החג.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!