יו"ר הסוכנות ספד למורטון מנדל: "מורשת ענקית כאוהב ישראל"

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, נפרד ממורטון מנדל, "אהבתי את מורט. הוא היה חבר נהדר עבורי ולהורי אורה והנשיא חיים הרצוג"

ערוץ 7 , י"ח בתשרי תש"פ

מורטון מנדל ז"ל
מורטון מנדל ז"ל
צילום: ענר טאוסיג

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, נפרד הבוקר (חמישי) מהיזם והפילנתרופ היהודי מורטון מנדל שהלך אתמול לעולמו והיה מתומכיה של הסוכנות היהודית וגורמים יהודיים וישראלים רבים.

"אהבתי את מורט. הוא היה חבר נהדר עבורי ולהורי אורה והנשיא חיים הרצוג", אמר הרצוג והוסיף, "הוא הותיר מורשת ענקית כאוהב ישראל, כמנהיג יהודי וכפילנתרופ שעשה שינוי".

"הוא ייזכר בזכות מנהיגותו, חשיבתו היזמית ותשוקתו לישראל ולעם היהודי. הסוכנות היהודית שולחת תנחומים עמוקים ביותר לאשתו ברברה, לילדיו ולמשפחה כולה, ולמנהיגים ולצוות של קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל בקליבלנד ולהנהלת מכון מנדל למנהיגות בישראל", הוסיף הרצוג.

בסוכנות מציינים כי מנדל האמין בלהט רב בפיתוח שליחי הסוכנות היהודית עם שובם לארץ, עד שהוא יצר תוכנית ביחד עם הסוכנות היהודית שנקראת 'תוכנית מנדל למצויינות'- תכנית לפיתוח מנהיגות לשליחים חוזרים של הסוכנות שאורכה כשנתיים ושרק לאחרונה ציינה את סיום המחזור הראשון של כמה עשרות שליחים בהצלחה מרובה. בנוסף, מנכ"לית הסוכנות היהודית, אמירה אהרונוביץ, היא בוגרת בית הספר מנדל לחינוך ולמנהיגות.

יו"ר חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית, מייקל סיגל, אמר, "כמוביל בקהילה היהודית בקליבלנד במשך עשרות בשנים, אהבתו של מורט לישראל ולעם היהודי תורגש על ידי הדורות הבאים. ההזדמנות להקשיב וללמוד מניסיונו הייתה השראה לכולנו. הוא היה אדם נהדר ואנחנו נתגעגע אליו מאוד."