הרב שרלו על סערת ה"קדיש": שקר ולשון הרע

הרב יובל שרלו, חבר מועצת העיתונות, דוחה את הניסיון להאשים את אמנון אברמוביץ' ועודד בן עמי באמירת "קדיש" על ראש הממשלה נתניהו.

ערוץ 7 , י"ח בתשרי תש"פ

הרב שרלו על סערת ה"קדיש": שקר ולשון הרע-ערוץ 7
הרב יובל שרלו
צילום: דוברות צהר

הרב יובל שרלו, ראש ישיבת ההסדר אורות שאול בתל אביב וחבר מועצת העיתונות, התייחס הבוקר לסערה שקמה בעקבות אמירת "קדיש" כביכול על ראש הממשלה בשידור חי בטלוויזיה.

בדף הפייסבוק שלו פרסם הרב שרלו שאלה שקיבל ובה נאמר, "שלום לרב שרלו, אני יודעת שאתה משהו במועצת העיתונות. רציתי לדעת איך אתם מסכימים ששדרנים יגידו קדיש על ראש הממשלה בשידור והם לא יפוטרו מיד בסוף התוכנית. איזה מין תשקורת זו?".

בתשובה לשאלה כתב הרב שרלו, "שלום וברכה. בחג הפורים הנורא בו נרצחו מתפללים מוסלמים במערת המכפלה על ידי ברוך גולדשטיין הגיע הרב חנן פורת זצ״ל, מיד לאחר הטבח, לחברון, כדי לדבר עם המתיישבים. המילים הראשונות שאמר היו 'פורים שמח' כברכת שלום, ואלה הוקרנו חזור והקרן, ותיארו את חנן פורת כמי ששמח על הרצח".

"הדבר רדף אותו כל ימי חייו, ממש עד יום מותו, ואנשים רעי לב הצמידו לשמו את הכינוי 'מברך פורים שמח על רצח ערבים'", סיפר הרב שרלו.

לדבריו, "שם למדתי שוב את השיעור הגדול של האזנה קשובה, הוגנת וקפדנית לדברים שנאמרים, שאם לא כן מדובר בעבירות החמורות ביותר בתורה, שהן הלבנת פנים, שקר ולשון הרע".

"הדבר נכון גם לגבי הסיפור הנוכחי. אף אחד לא אמר קדיש על ראש הממשלה בנימין נתניהו. השדרנים השתמשו בביטוי 'בעגלא ובזמן קריב', כדי לומר 'בקרוב'", הסביר הרב שרלו, והוסיף, "כדי להסיר ספק, איני חושב שלשדרנים מותר להביע את עמדתם, ויש לי מה לומר על עצם העניין. אולם מכאן ועד האשמתם באמירת קדיש על ראש ממשלה, ובייחול למותו, צריך לעמוד מחסום גדול מאוד, שנראה לי שהוא נחצה על ידי המתקיפים שלהם. מה שהיה שנוא עלי כלפי חנן פורת לא אעשה לאחרים".