מאיר חביב
מאיר חביב צילום: לשכת חבר הפרלמנט

חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב דורש להקים ועדת חקירה ממלכתית בעקבות פיגוע הטרור האחרון שבוצע על ידי מחבל שעבד במשטרה הצרפתית, ומציע לעצור איסלאמיסטים קיצוניים בצו מעצר מנהלי.

על הפיגוע האחרון שאירע במטה המשטרה בפריז, בו נרצחו ארבעה שוטרים, אמר חביב: ''המחבל ממפקדת המשטרה של פריז שדקר למוות ביום חמישי ארבעה שוטרים לפני שנוטרל, התאסלם בעבר והיה פעיל במסגד סלפי".

"אנו עדים לאינתיפאדת סכינים בלב פריז. לא ייאמן אבל אמיתי. בלב מטה המשטרה פועלים איסלאמיסטים. הם הורסים את הרפובליקה שלנו. אותו סוכן משטרה ששיבח את האחים קואצ'י, מחבלי צ'רלי הבדו, היה אחראי על הפיקוח על האיסלאמיסטים הקיצוניים. זה נשמע מטורף אבל זו המציאות העגומה".

עוד הוסיף חביב: "פיגוע נורא זה חושף ליקויים קשים בתפקוד המדינה. יחד עם רבים מעמיתיי למפלגת LR, אני מבקש ועדת חקירה פרלמנטרית וביקורת מעמיקה ויסודית של כל שירותי המדינה על מנת לזהות ולהוציא משורותיה את אותם פעילים קיצוניים.

"הגיע הזמן לקחת השראה מהשיטות הישראליות למאבק בטרור - הטובות בעולם - שהוכיחו את עצמן - כולל מעצרים מנהליים של כל האיסלאמיסטים הקיצוניים המהווים סכנה''.

חביב ציטט את דוברת הממשלה שאמרה "אתה לא טרוריסט בגלל שאתה מוסלמי'', וטען כי ''בצרפת ישנה אובססיה 'לא להכליל', אך המציאות העגומה היא שכל הטרוריסטים שהרגו בשנים האחרונות בצרפת היו מוסלמים קיצוניים. כולם. זו עובדה. אנחנו במלחמה. זה הם או אנחנו".