ליאור ברדוגו, ישראל כץ ויאיר רביבו
ליאור ברדוגו, ישראל כץ ויאיר רביבוצילום: יובל אסף

שישה ספרי תורה הוכנסו אתמול (חמישי) לבית הכנסת ישורון בלוד, לעילוי נשמת תושבי העיר שהלכו לעולמם.

שניים מהספרים שוחזרו ונכתבו מחדש לעילוי נשמת רנה שנרב ודני גונן ז"ל שנרצחו בשני פיגועי טרור במעיין הסמוך ליישוב דולב שבחבל בנימין.

במעמד המרגש נכחו בני המשפחות, שר החוץ ישראל כץ, ראש עיריית לוד יאיר רביבו, רבנים ואנשי ציבור.

ספרי התורה חודשו בזכות תרומתו של איש העסקים ויזם הנדל"ן ליאור ברדוגו, מנכ"ל ובעלים של 'ברדוגו גרופ', תושב לוד בעצמו. ספר נוסף, חדש, שנכתב גם הוא ונחתם אמש ישמש לתפילה בבית הכנסת אשר במשרדי החברה.

צילום: יובל אסף
צילום: יובל אסף

האירוע היה פתוח לכל תושבי העיר והשכונה והקהל הגיע בהמוניו לבית הכנסת כדי להשתתף במעמד כתיבת האותיות ותפירת היריעות. לאחר תפילת מנחה וערבית יצאו החוגגים עם הספרים לרחבה הגדולה ונהנו מהופעה של להקת "כנפי רוח", הפעלות לילדים, פינות יצירה ואטרקציות נוספות.

דבורה גונן, אמו של דני הי"ד, אמרה "אנו מוקירים ומעריכים מאוד את המעשה הנאצל שעשה ליאור ברדוגו. למרות שלא הכיר את משפחתנו לפני כן, הדבר מראה על קשר חם ואוהב של יהודי ליהודי ואין ספק שמעשים כאלו של נתינה מקרבים את הגאולה לעם ישראל".

ברדוגו שיזם ותרם את שחזור הספרים אמר: "שחזור הספרים הוא תהליך ארוך של כמעט שנה ואני מרגיש שהיתה לנו זכות גדולה לתת את הספרים לעילוי נשמת צדיקים תושבי ויוצאי העיר. כאנשים מאמינים עלינו לדבוק בעשיה ופחות בדיבור ולזכור שאנו צינור, ששום דבר לא שייך לנו, הקב"ה הוא שבוחר מה נעביר בו ואני שמח שנפלה בחלקי היכולת לתרום ולתת".

צילום: יובל אסף
צילום: יובל אסף