עשרות אלפים בשמורות הטבע והגניםתומר נחמני, רשות הטבע והגנים

כ-110 אלף מטיילים פקדו היום (שישי) את שמורות הטבע והגנים הלאומיים.

בין האתרים הבולטים היום: הגנים הלאומיים קיסריה ומצדה עם כ-3,000 מטיילים בכל אחד מהם, גן השלושה ומעיין חרוד עם כ-2,000 מטיילים בכל אחד, ושמורות הטבע תל דן, הבניאס, עין גדי, נחל שניר, שפך נחל דליות (המג'רסה) והאלמוגים.

אתרים בולטים נוספים היו הגן הלאומי אכזיב, שמורת החולה בה התקיימה היום פעילות על עולמם של בעלי הכנף בשיא עונת הנדידה והגן הלאומי ממשית בו מתקיימת פעילות של הכפר והשוק הנבטי עד מחר.

בתוך כך כ-8,500 מטיילים בחרו ללון הלילה ברשת חניוני הלילה של רשות הטבע והגנים. בין החניונים הבולטים: חורשת טל, אכזיב, מעיין חרוד, ממשית ובארות.

רעיה שורקי, מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים, אמרה "בזכות מזג האוויר הנעים זכינו לראות היום מטיילים רבים גם בדרום הארץ שנהנו מחוויית טיול מדברית והגיעו גם לתחנות ההסברה שלנו באזורים אלו לקבלת מידע והכוונה על מסלולי הטיול תוך מתן דגשים לבטיחות ושמירת טבע.

בתוך כך , שמחנו לראות פעילות ענפה בתחום הקהילה מול הקהילות הגרות בסמיכות לגנים לאומיים ושמורות טבע ומסייעות לנו בפעילות שמירת טבע ומורשת. קבוצה ראויה לציון היום במיוחד היא זו של קבוצת הנשים בבית ג'אן יחד עם קבוצת נערות מקומיות, שהפעילו יחדיו תחנת הסברה ומידע בנושאי שמירת טבע במסגרת פסטיבל כאן זמאן שבגליל".