יצהר נגד האלימות: נחצה פה קו אדום, להשמיע קול שפוי

בישוב יצהר בשומרון פורסמה הבוקר קריאה לתושבים להגיע להפגנת תמיכה בחיילי צה"ל זאת בעקבות אלימות מצד פעילים קיצוניים.

ערוץ 7 , כ"א בתשרי תש"פ

יצהר
יצהר
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

בישוב יצהר בשומרון מגנים בחריפות את האלימות שבה נקטו הלילה (מוצאי שבת) פעילי ימין קיצוני נגד כוחות צה"ל הפועלים באזור שהביאה לפציעתו של לוחם צה"ל.

בהודעה שנשלחה הבוקר בישוב נקראו התושבים להגיע להפגנת תמיכה בכוחות צה"ל שתתקיים בצהריים ולהשמיע "קול שפוי" כלשון מנסחי ההודעה.

מוקדם יותר הבוקר נמסר מדובר צה"ל כי הלילה התפתחה הפרת סדר בהשתתפות כ-30 מתיישבים סמוך ליישוב יצהר שבמרחב החטיבה המרחבית "שומרון". על פי הדיווח המתיישבים יידו אבנים לעבר לוחמי צה"ל וניקבו את גלגלי כלי הרכב בו נסעו.

בנוסף, כתוצאה מיידוי האבנים נפצע לוחם צה"ל באורח קל וקיבל טיפול רפואי בנקודה. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי לאוויר בהתאם להוראות הפתיחה באש, וההתקהלות פוזרה.

ההודעה המלאה שפורסמה ביצהר:

לתושבי יצהר שלום.

לפנות בוקר הותקף האמר צבאי שסייר בגבעת קומי אורי באבנים וצמיגיו נוקבו על ידי אחים יהודים. החיילים שהותקפו בהפתעה ירו באויר ורק בנס הסיפור הזה לא נגמר בחיי אדם (משני הצדדים). רבים בישוב מאמינים שנחצה פה קו אדום ולא ניתן לעבור על כך לסדר היום ולהמשיך בשגרה.

היום בשעה 13.00 בצהריים נצא להפגין בש.ג. עם שלטי תמיכה בחיילי צה"ל וכוחות הביטחון (שלטים יחולקו במקום) ולאחר חצי שעה נרד אל מול חטמ"ר שומרון עם אותם השלטים והאמירות.

שימו לב. ניתן להביא שלטים מהבית אך רק שלטים של תמיכה בצה"ל או מחאה בפגיעה בחיילי צה"ל ישתתפו בהפגנה. לא נאפשר שלטים פוגעניים נגד תושבי גבעת קומי אורי וכדו'.

אנחנו קוראים לכם לא להתעצל או להשתבלל בתסכול שלכם. צאו החוצה (סה"כ שעה) ותשמיעו או קולכם השפוי. מוזמנים להגיע עם כל המשפחה.