ארדואן: "נרסק את ראש הכורדים"

הנשיא הטורקי מחריף את הטון ומאיים "לרסק את ראש הכורדים" אם אלו לא ייסוגו מהאזור הבטוח בצפון סוריה.

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"א בתשרי תש"פ

ארדואן
ארדואן
צילום: רויטרס

למרות הדיווחים על הפסקת אש שסוכמה בין הנשיא ארדואן לנשיא טראמפ, הנשיא הטורקי ממשיך להחריף את האיומים כלפי הטורקים.

בטקס שהתקיים ביום שבת בערב במחוז קייסרי בטורקיה, אמר ארדואן כי הוא מתכוון לדון עם נשיא רוסיה פוטין בשבוע הבא על משלוח של חיילי צבא סוריה ל"אזור הבטוח" בצפון סוריה על מנת לפרז את האזור, אך הזהיר כי אם לא יימצא פתרון למשבר עם הכורדים "טורקיה תמצא פתרון בעצמה", כלשונו.

ארדואן אף איים, "אם המורדים הכורדים לא ייסוגו מהאזור הבטוח בצפון סוריה עד יום שלישי בערב, אנו נמשיך מאותו מקום שהפסקנו ונרסק את ראשם של הטרוריסטים הכורדים".

טורקיה וארה"ב סיכמו על הפסקת אש במבצע הטורקי בסוריה נגד הכורדים, הפסקת אש שאמורה להסתיים ביום שלישי בערב. למרות הסיכום, שני הצדדים מאשימים אחד את השני בהפרה של הפסקת האש, כאשר משרד ההגנה הטורקי טען כי הכורדים ביצעו 14 מתקפות ב-36 השעות האחרונות, בעוד הכורדים עצמם טענו כי צבא טורקיה המשיך במתקפות והרג אזרחים ומורדים כורדים נוספים.

"הכוחות הסוריים הדמוקרטים" המונהגים על ידי הכורדים פנו אל סגן נשיא ארה"ב מייק פנס בדרישה ללחוץ על טורקיה ליישם את הסכם הפסקת האש. "למרות הקשר הרציף עם הממשל האמריקאי וההבטחה שלהם לפתור את הבעיה, לא היתה שום התקדמות רצינית בתהליך הזה" נמסר בהודעת "הכוחות הסוריים הדמוקרטיים".