אתר האינטרנט בו מוצגות תמונותיהן של המבוקשות
אתר האינטרנט בו מוצגות תמונותיהן של המבוקשות צילום מסך

המשטרה האירופית יוצאת בקמפיין חדש בעקבות הפושעות המבוקשות ביותר ביבשת, תחת הכותרת "לפשע אין מגדר".

משרד המשטרה האירופי, הסוכנות המאגדת את כל המשטרות במדינות אירופה, אשר השיק את הקמפיין, מבקש באמצעותו מהציבור לסייע בלכידתן של הפושעות המבוקשות ביותר באירופה.

לצורך הקמפיין השיקה המשטרה האירופית אתר אינטרנט ובו תמונותיהן של 18 הנשים המבוקשות ביותר באירופה, כולל תיאור הפשעים שלהם, בין היתר רצח, סחר בבני אדם וסחר בסמים.

האתר האינטראקטיבי מציג תחילה את סיפוריהן של הנשים המבוקשות כאשר פניהן מופיעות עם מסיכה, אך כאשר קוראים את סיפוריהן מתגלה צעד אחר צעד תמונתה של המבוקשת עד שפניה חשופות לחלוטין.

"אנשים חושבים שפשעים כאלו בדרך כלל לא מבוצעים על ידי נשים, אבל הם כן מתבצעים על ידי נשים והם חמורים בדיוק באותה מידה. אחרי הפעם האחרונה בה הגולש מגולל את סיפורה של האישה מתחת למסיכה, תמונת פניה של הפושעת הנמלטת נחשפת. הרעיון הוא למשוך כמה שיותר מבקרים באתר, כאשר הנסיון מראה לנו כי ככל שיותר עיניים יראו את התמונות של הפושעות הנמלטות האלו, כך גדלים הסיכויים לאתר וללכוד אותן" אמרה טיין הולווט, דוברת משרד המשטרה האירופי.

חלק מהעברייניות הנמלטות המופיעות באתר האינטרנט של הקמפיין החדש היו עצורות בעבר במדינות אירופה השונות, אך הצליחו להימלט מתא המעצר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו