הושענא רבה מסביב לגלובוס

מאות השתתפו בליל לימוד "הושענא רבה" שערכו שליחי בני עקיבא העולמית. בין החניכים שהשתתפו בפרויקט הוגרלה טיסה לישראל.

ערוץ 7 , כ"א בתשרי תש"פ | עודכן: 15:43

הושענא רבה מסביב לגלובוס-ערוץ 7
בקליבלנד
צילום: בני עקיבא העולמית

מאות חניכי בני עקיבא העולמית והוריהם השתתפו בליל ''הושענא רבה'', בעשרות מוקדים ברחבי העולם.

הלומדים קיבלו דף מקורות מקוון שתורגם למגוון שפות, בנושא "אוניברסליות מול עם סגולה".

בין השאר נערך ליל הלימוד ברומא, ציריך, שטוקהולם, קליבלנד, דטרויט, פרת', מלבורן, ריו דה ז'נירו, מרוברה- סידני ועוד. ליל הלימוד התאפשר הודות לתרומתם של משפחת גוטליב ולרפואתה של רחל גוטליב.

כל סניפי התנועה שהשתתפו בפרויקט קיימו את ליל הלימוד במתכונת שונה ומעניינת, בחברותות, כמשחקים, ערב הורים וילדים, תחרויות, ערבי פיצה ולימוד או הפנינג משפחות. בין החניכים שהשתתפו בפרויקט הוגרלה טיסה לישראל.

במקביל התקיים במשרדי הנהלת בני עקיבא העולמית וברחבת "המוסדות הלאומיים" בירושלים ערב לימוד וניגון באנגלית, בשיתוף פעולה עם הסוכנות היהודית. אל המקום הגיעו מאות מבוגרי בני עקיבא העולמית שעלו לארץ, חניכי "הכשרות" (תוכניות לימוד והתנדבות של שנה בישראל לבוגרי י"ב מכל רחבי הגלובוס) ותלמידי המכינה העולמית, שגם ארגנו את ערב הלימוד והפיקו אותו.

הלומדים נהנו מעשרות שיעורים, לימוד בחברותות באנגלית ובעברית ובית מדרש פתוח. שיעוריים מרכזיים לכולם ניתנו ע"י הרב דורון פרז והרבנית שני טרגין החל מחצות, ולבסוף - טיש מרכזי, החל מהשעה 02:00, עם להקת "קומזיץ".

מזכ"ל התנועה, רועי אביקסיס, אמר "בחרנו את ליל הושענה רבה בעקבות החלטת הועידה הועלמית בינואר אשתקד, שביקשה לערוך ליל לימוד תורה עולמי שיבטא את הרעיון, שהתנועה בכל העולם מחנכת את חניכיה לחיות חיים לאור תורת ארץ ישראל בבחינת 'כי מציון תצא תורה'".

בואנוס איירס
צילום: בני עקיבא העולמית
דטרויט
צילום: בני עקיבא העולמית

ציריך
צילום: בני עקיבא העולמית
רומא
צילום: בני עקיבא העולמית
בולוניה, צרפת
צילום: בני עקיבא העולמית