גידול במספר סטודנטים חדשים בבר-אילן

היפוך מגמה: גידול של 12% במספר הסטודנטים לשנה א' באוניברסיטת בר-אילן. 13 חוקרים חדשים יחלו עבודתם כחלק מפרויקט "מדענים חוזרים".

ערוץ 7 , כ"ב בתשרי תש"פ

אוניברסיטת בר אילן
אוניברסיטת בר אילן
צילום: דוברות אוניברסיטת בר אילן

אוניברסיטת בר-אילן מדווחת על גידול של 12% במספר הסטודנטים שיחלו ללמוד בשנת הלימודים האקדמית תש"פ, בהשוואה לשנת הלימודים הקודמת.

מבין הסטודנטים החדשים 60% נשים והיתר גברים.

בין הפקולטות שזכו לביקוש והציגו עליה משמעותית במספר הסטודנטים שיחלו את לימודיהם ב-27 באוקטובר: מדעים מדוייקים עם עליה של 18%, מדעי החיים עם 16%, מדעי החברה עלו ב-15% ובמדעי הרוח גדל מספר הסטודנטים ב-20%.

בשנה האחרונה אוניברסיטת בר-אילן נמצאת בתהליך של צמיחה וחיזוק של המותג 'בר-אילן' והמחלקות האקדמיות השונות. התהליך כבר נושא פירות והביא לעליה משמעותית במספר הסטודנטים המעוניינים ללמוד באוניברסיטה.

תהליך הצמיחה שעוברת האוניברסיטה כלל השקעה במחקר, בתשתיות הוראה ופתיחת 18 תכניות ומגמות לימוד חדשות כמו: תואר שני בגרונטולוגיה (מדעי הזקנה) המשלב לראשונה את מדעי החיים ומדעי החברה, תואר ראשון המשלב כימיה עם רוקחות, תואר ראשון בפיזיקה בשילוב אוניברסיטת שיינדוג בסין, תואר שני ב-wellness במסגרת בית הספר לחינוך, תואר שני בתיאטרון, תואר שני בטיפול באמצעות אומנויות, תואר ראשון בניהול משאבי אנוש, תואר שני בכתיבה יוצרת ותואר רב-תחומי בדגש על נדל"ן.

פרופ' אריה צבן, נשיא אוניברסיטת בר-אילן, אמר כי "הנתונים משקפים את התכנית האסטרטגית שהשקנו. אוניברסיטת בר-אילן הופכת להיות אטרקטיבית עבור מספר גדל והולך של סטודנטים צעירים, לרבות כמעט הכפלה של כמות המצטיינים בתוכנית "אילנות". לצד הסטודנטים יתחילו את שנת הלימודים הקרובה גם 13 מדענים חוזרים מאוניברסיטאות מחו"ל שבחרו להקים מעבדות מחקר באוניברסיטת בר-אילן. החוקרים ישתלבו בפקולטות: רפואה, הנדסה, מדעי החיים, מדעי החברה ומדעים מדוייקים".