מאות בתפילות 'מנהיג האופוזיציה' בגור

מאות אנשים השתתפו בתפילות החג במניין שארגנו חסידיו של הרב שאול אלתר ומי שהוגדר 'מנהיג האופוזיציה' בחסידות גור.

תגיות: גור תפילה
ערוץ 7 , כ"ב בתשרי תש"פ

חסידות גור
חסידות גור
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הקרע בגור קורם עור וגידים? מאות אנשים השתתפו בתפילות החג במניין שארגנו בירושלים חסידיו של הרב שאול אלתר, בן דודו של האדמו"ר מגור, ומי שהוגדר 'מנהיג האופוזיציה' בחסידות גור.

במניין השתתפו רבנים המזוהים עמו ומאות מחסידי גור ש'סומנו' על ידי הממסד וצפויים להוות את הגרעין הראשוני לקהילה המתהווה סביבו הרב שאול אלתר.

כמו כן התקיים הערב מעמד 'הקפות שניות' בהשתתפותו יחד עם חסידיו.

כזכור, במהלך השבת האחרונה הוכרז בבתי כנסת רבים של חסידות גור ברחבי הארץ כי מי שישתתף בתפילות שמחת תורה בבית מדרשו של ראש ישיבת 'שפת אמת' הרב שאול אלתר - יושלך מהחסידות.

"היות ולדאבוננו ישנם אנשים ממורמרים שמחרחרים ריב ומנסים לגרור אחריהם את חלושי הדעת, במטרה לקעקע את יסודות הדת, לכן כל מי שמשתתף או מבקר, אפילו באופן חד פעמי בכל התאספות כגון תפילה או שיעור וכדומה, עליו לדעת כי הוא מנתק עצמו מציבור אנשי שלומינו, על כל המשתמע מכך", לשון ההודעה.

עוד נאמר כי "עלינו להתחזק בתורה ויראת שמים ולא להתעסק בנושא זה כלל, ולפעול בעניין אך ורק על פי הנחיות הוועדה".

בחסידות גור שוררת מתיחות רבה עם פרוץ הפרשה שכונתה 'פרשת ברלינר' לפני חודשים אחדים במסגרתה אחד החסידים בארה"ב סירב ליישר קו עם הממסד הגוראי בארץ סביב ענייני ניהול קאמפ הקיץ לילדי החסידות והוחרם בשל כך על ידי עסקני החסידות בישראל.

המתיחות התעצמה לאחר שהרב שאול אלתר, בן דודו של האדמו"ר הנוכחי רבי יעקב אריה אלתר, פרסם מכתב תמיכה בעסקן האמריקאי - מכתב שעורר הדים רבים בתוככי החסידות.