בני גנץ יזמין את הרשימה המשותפת למו"מ

בכוונת 'כחול לבן' להזמין למו"מ הקואליציוני את הליכוד לשיחות הראשונות, אולם בהמשך תגענה שאר הרשימות, כולל הרשימה המשותפת.

ערוץ 7 , כ"ג בתשרי תש"פ

צמרת 'כחול לבן'
צמרת 'כחול לבן'
Photo by Gili Yaari/Flsh90

בכוונת 'כחול לבן' להזמין גם את נציגי הרשימה המשותפת למו"מ הקואליציוני. כך דווח הבוקר (שלישי) בכאן רשת ב' בהתבסס על דברי גורמים בסביבתו של חבר הכנסת בני גנץ.

ב'כחול לבן' מבהירים כי בכוונת חברי המו"מ הקואליציוני של המפלגה להזמין את חברי צוות המו"מ של הליכוד ראשונים לשיחות, ואולם לאחר מכן יוזמנו חברי כל המפלגות.

על פי הערכות גנץ לא יסתפק בהזמנה זו, אלא ינסה לקיים מפגש בארבע עיניים עם ראש הממשלה נתניהו על מנת לבחון אפשרות לחבירה לממשלת אחדות.

הזמנתם של אנשי הרשימה המשותפת לשיחות המו"מ תהיה הראשונה מזה כעשרים שנה. גנץ אינו מתחייב בקולו לכך שחברי הרשימה המשותפת יהיו חלק מהממשלה בראשותו, במידה וזו אכן תוקם.

שר הכלכלה אלי כהן התייחס הבוקר להחלטת נתניהו להחזיר את המנדט לנשיא, "גנץ, לפיד וליברמן מתואמים בחוסר הרצון ללכת לאחדות. יו"ר כחול לבן צריך להתעשת ולהסכים למתווה שיוביל לממשלה לאומית רחבה", אמר בגלי צה"ל.

כהן האשים את כחול לבן בכשלון הרכבת הממשלה, "פרסמנו מתווה, לא עברו 60 שניות והם כבר הודיעו שהוא לא טוב. רה"מ סיכם על פגישה, גנץ ביטל אותה יום אחרי".

ח"כ עמר בר לב (העבודה-גשר) אמר בראיון לרשת ב': "אני חושב שהבלוק של נתניהו הוא רק מכשלה להקמת ממשלה. מאוד תלוי מתי מנדלבליט יודיע על החלטתו בתיקי נתניהו. זה ישפיע על הגוש וכל המערכת הפוליטית. ממשלת מיעוט זה דבר רחוק מאופטימלי".