ביטוח המשאית חשוב לא פחות מביטוח הרכב

כל כלי תחבורה שמוצא את דרכו לכבישי ישראל מצויד היום בפוליסת ביטוח.

תגיות: ביטוח
, כ"ג בתשרי תש"פ

ביטוח המשאית חשוב לא פחות מביטוח הרכב-ערוץ 7
ביטוחים
צילום: pixabay

לרוב, ולטובת השקט הנפשי של הנהגים, לא מדובר רק בביטוח חובה אלא בביטוחים נוספים שמעניקים כיסויים נרחבים יותר. אלא שלמרות החשיבות העליונה של הביטוח כשמדובר במכוניות הפרטיות שלנו, ביטוח משאיות חשוב לאין שיעור. יש המון סיבות לכך, מהזמן הרב של המשאית על הכביש ועד לעובדה שמשאיות מועדות קצת יותר לפורענות, וזו בדיוק הסיבה לעשות את זה נכון, ולבחור את הפוליסה המתאימה.

ביטוח למשאית הוא עולם מורכב

ענף הביטוח בישראל הוא ענף שיש בו לא מעט שחקנים גדולים וקטנים, אבל בתחום המשאיות התמונה קצת שונה. למעשה, לא כל החברות מציעות גם ביטוח משאיות, מה שמחייב בדיקה יסודית יותר בעת קבלת ההחלטות ולפני רכישת הפוליסה. כדי לעשות את זה כמו שצריך ולמקסם את התועלת מהביטוח כדאי להשוות בין הפוליסות, להבין אילו שירותים וכיסויים מוצעים, ולוודא שההחלטה הסופית תניב את התוצאות הטובות ביותר אם וכאשר יעלה הצורך בהפעלת הביטוח. בכלל זה רצוי להשוות בין סוגי הביטוחים השונים, כלומר בין הכיסויים שמציעים לכם ביטוח חובה, מקיף או צד ג', ולהבין כמה זה יעלה לכם לאורך הדרך.

הפרטים שיש לבחון קצת יותר לעומק

מאחר ומדובר בתחום שאיננו עמוס במתחרים, ולא כל חברת ביטוח מציעה גם ביטוח משאית, מומלץ לבחון קצת יותר לעומק את פרטי הפוליסה המוצעת. למשל, חברות שונות עשויות לכלול גם סעיפים המתייחסים לביטוח הסחורה במסגרת התשלום החודשי, בעוד אחרות יגבו תשלום נוסף. מנגד, יש גם מי שעשויה להימנע מהצעת כיסוי מהסוג הזה, וכדאי להבין מראש האם מדובר בסעיף משמעותי עבורכם, והאם אפשר בלעדיו. זוהי רק דוגמה לסעיף אחד כמובן, ואילו ביטוח משאיות מחייב משנה זהירות וקבלת החלטות מושכלת המתבססת גם על הפרמיות ועל סוגי הכיסויים, אבל בעיקר על שכבת ההגנה שתחכה לכם כאשר תזדקקו לה.

לא רק דרישה של החוק

כדאי לזכור שהחוק בישראל מחייב גם בעלי משאיות בביטוח חובה, בדומה לדרישה המוטלת על בעלי רכבים פרטיים. עם זאת, מומלץ שלא להסתפק בביטוח החובה, שאמנם מכסה נזקי גוף במקרה של תאונה, אבל בהחלט אינו רלוונטי כאשר מעורבים נזקי רכוש או נזקים לצד ג'. בחינת הפוליסה בהתאם למשקל המשאית ולדגם שלה, בהתאם לשוויה ואף ביחס לתוספות הקיימות בה (כדוגמת מנוף), וכמובן בהתאם למאפייני הנהג, היא מהלך קריטי שיכול להבטיח בחירה מדויקת של פוליסת ביטוח.

מאמר בחסות שבעת אלונים:

www.7alonim.co.il/ביטוח-משאיות/