עשרות ניצולי שואה ובני נוער בהקפות שניות

עשרות ניצולי שואה השתתפו בחגיגות שמחת תורה שנערכו בכפר הנוער הדתי הודיות, "כל אחד מהניצולים הוא היסטוריה מהלכת".

ערוץ 7 , כ"ג בתשרי תש"פ

עשרות ניצולי שואה ובני נוער בהקפות שניות-ערוץ 7
אחת התלמידות עם ניצולת שואה
צילום: הודיות

ניצולי שואה יוצאי רומניה וחניכי כפר הנוער הדתי ''הודיות'' רקדו יחד ב"הקפות שניות" במוצאי שמחת תורה. באירוע לקח חלק גם ראש מועצת גליל תחתון ניצן פלג.

אביגיל כהן, תלמידת כיתה י"ב בהודיות, סיפרה "הייתה חוויה מרוממת. למדתי המון מהמפגש הישיר עם ניצולי השואה. כל אחד מהניצולים הוא היסטוריה מהלכת, הכי הדהים אותי האופטימיות שלהם והשמחה למרות כל מה שעברו. בדור שלנו אנשים צריכים ללמוד להעריך ולהוקיר את כל הטוב והשפע שיש לנו".

מנהל הכפר, אלי שטיין, אמר כי "לאור ההצלחה הגדולה בשנים שעברו, גם השנה המשכנו את המסורת וקיימנו אירוע הקפות שניות. החיבור בין ניצולי שואה ותלמידי הכפר מלמד אותנו הלכה למעשה, שיעור חשוב על כבוד, אהבת חינם ואחדות בין מעגלים שונים בחברה הישראלית".

עוד הוסיף שטיין כי "חיבור של זיכרונות ניצולי השואה משמחת תורה בגטו ורשה, עם שמחת התורה של תלמידנו היקרים, כפי שהעידו הניצולים היקרים 'כל הקפה היוותה ניצחון עבורם'. המפגש הזה גרם לתלמידים שלנו להרגיש באופן המוחשי ביותר שהם חלק ממשי מההיסטוריה של עם ישראל. ניצולי השואה מחובקים עם ספרי תורה ובוכים מדמעות של אושר – אין תקומה גדולה מזו".

ראש מועצת גליל תחתון, ניצן פלג, שכאמור השתתף בהקפות אמר כי ''זו עוד דוגמה מוצלחת לסל הערכים שמוביל אלי וצוות החינוך בכפר. הודיות הוא מוסד חינוכי חשוב ומרכזי בגליל התחתון, ומהווה בסיס איתן לקידום החינוך במועצה ובמרחב".