המונים בהלווית הרב קרליץ

אלפים מלווים למנוחות את הרב ניסים קרליץ זצ''ל, ממנהיגי הציבור הליטאי שהלך לעולמו בגיל 93.

יוני קמפינסקי, בני ברק , כ"ג בתשרי תש"פ | עודכן: 13:55

אלפי בני אדם משתתפים היום (שלישי) בהלווייתו של הרב ניסים קרליץ זצ''ל, ממנהיגי הציבור החרדי-ליטאי שהלך לעולמו בגיל 93.

מסע ההלוויה יצא בשעה 12:00 מרחוב רבי עקיבא פינת השומר בבני ברק לכיוון בית העלמין ברחוב חזון איש, שם ייטמן הרב. רחובות רבים נחסמו לתנועה בבני ברק, וכוחות משטרה גדולים מלווים את ההלוויה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לרב קרליץ, ואמר כי הוא "דואב על לכתו של גאון התורה הרב שמריהו יוסף נסים קרליץ זצ"ל - אחד מענקי פסיקת ההלכה בדורנו.

''אישיותו הייחודית ובקיאותו המפליגה בספרות התורנית וההלכתית העמידו רבבות תלמידים שממשיכים את דרכו, מתוך מחויבות איתנה לעם היהודי ולמורשתו. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים לדורי דורות", הוסיף ראש הממשלה.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שלח אגרת תנחומים למשפחתו של הרב קרליץ זצ''ל. "משפחת קרליץ היקרה", כתב ריבלין, ''שמעתי בצער עמוק על פטירת עטרת ראשכם הגאון הרב שמריהו יוסף ניסים קרליץ זצ״ל נשיא ועד הישיבות, שנשא למעלה משישים שנה בעול הציבור בהנהגה, פסיקה, הוראה והדרכה רוחנית.

''מורה דרך לאלפים ורבבות שהעמיד בנים ותלמידים הנושאים גם הם בעול עם הציבור. תורתו, צניעותו וענוותנותו, היו חותמו, חותם של אמת אותו נשא עמו בכל עשייתו. בבניין ציון וירושלים תנוחמו ולא תוסיפו לדאבה עוד", חתם הנשיא את האגרת.טוען....