נראה ידידותי מספיק?
נראה ידידותי מספיק? צילום: iStock

חושבים שיש לכם פרצוף ידידותי? ייתכן ובקרוב תוכלו לראות את הפנים שלכם בכל מקום אפשרי. חברת ההייטק Geomiq מחפשת את האדם הנכון שיוכל להיות הפנים של דור הרובוטים החדש.

הרובוטים האנושיים כבר בפתח, וכל מה שחסר להם זה רק הפרצוף הנכון. כך לפחות טוענת חברת Geomiq שמחפשת את הפנים האנושיות שיזכו לככב על סט הרובוטים החדש שלה. החברה, יחד עם חברת רובוטים שבינתיים שומרת על זהותה בסוד, פרסמו בימים האחרונים שהן מחפשות פרצוף "אדיב וידידותי" שיוכל להיות הפנים החדשות של החברה.

הזוכה המאושר יוכל לראות את הפרצוף שלו משוכפל על פני מאות אלפי רובוטים ברחבי העולם, ויקבל תגמול של 100,000 יורו (כ400,000 ש"ח) על מכירת "זכויות היוצרים" של הפנים שלו. חברת הרובוטים מבקשת להשאיר את הפיתוח הרובוטי חסוי, אבל הודיעה כי הרובוטים עתידים לצאת לשוק כבר בשנה הקרובה.

באתר החברה נאמר כי הם מודעים לכך שהבקשה לקנות פרצוף אנושי היא "בקשה ייחודית במיוחד", אבל לטענתם השכר הגבוה שהם נותנים בתמורה יפצה על חוסר הנוחות. לדבריהם, הפיתוח החדש מיועד להפוך ל"חבר רובוטי" של מבוגרים בודדים ברחבי העולם ולסייע להם להתנהל באופן עצמאי.

פרצוף אחד- אלפי רובוטים
צילום: iStock

יחד עם ההתעניינות שעוררה ההצעה לקניית הפרצוף, יש גם כאלו שמטילים ספק בצורך החברה לקנות פרצוף אנושי. לטענתם, כבר כיום ניתן למצוא מאות אלפי פרצופים מזויפים שנוצרו על ידי בינה מלאכותית (כמו האתר הזה בו כל רענון מביא תמונה מזויפת אחרת) וייתכן שההצעה לקנות פרצוף אנושי היא יותר שיווקית מאשר צורך אמיתי.

בכל מקרה, במידה ואתם חושבים שיש לכם את הפרצוף המתאים לככב על אלפי רובוטים עתידיים, אתם מוזמנים להירשם באתר החברה. רק קחו בחשבון שייתכן וההסכמה תהפוך אתכם להרבה יותר מפורסמים ממה שאתם מתכננים.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו