למה חשוב לרכוש ביטוח חיים?

מה אתם צריכים לדעת על ביטוח חיים והאם כדאי לכם לרכוש אחד כזה?

תגיות: ביטוח
תוכן שיווקי , כ"ג בתשרי תש"פ

למה חשוב לרכוש ביטוח חיים?-ערוץ 7
ביטוח. אילוסטרציה
צילום: iStock

ביטוח חיים הוא אחד הביטוחים הנפוצים והחשובים ביותר בענף הביטוח, מאחר שהוא מעניק הגנה כלכלית למבוטח ולבני משפחתו, במגוון סיטואציות טראגיות ולא צפויות בחיים, כגון מוות, מחלות קשות, תאונות וכדומה.

חברות הביטוח מציעות לכלל הציבור, סוגים שונים של פוליסות ביטוח חיים, המעניקות פיצוי כספי בעת התרחשות מקרה הביטוח, כאשר דמי הביטוח נקבעים לכל אדם באופן אישי, בהתאם לפרמטרים של מגדר, גיל, מצב משפחתי, מצב בריאותי, סגנון חיים, סיכונים במקום העבודה ועוד.

למרות שמדובר על מצבים עתידיים מרתיעים שכלל לא נעים לחשוב עליהם, מומלץ להזמין ביטוח חיים מקיף של הכשרה חברה לביטוח ולשמור על העתיד הכלכלי של בני המשפחה היקרים לכם.

איזה כיסויים נכללים בביטוח?

ככלל, ביטוח חיים מכסה מקרה מוות (ריסק) של אדם מבוטח ומעניק למוטבים המופיעים בפוליסה, פיצוי כספי באופן חד פעמי או קצבה חודשית.

בנוסף, ישנן הרחבות לביטוח חיים, המכסות מקרים בהם בעל הפוליסה מאבד את כושר עבודתו, סובל מנכות כתוצאה מתאונה, חולה במחלה קשה או מגיע לגיל ספציפי הנקוב בפוליסה. הרחבה נוספת לפוליסה היא ביטוח משכנתא אותו מחויב לרכוש כל אדם שלוקח הלוואת משכנתא מהבנקים.

התנאים, ההרחבות בפוליסה והתוקף של ביטוחי חיים משתנים על פי החברה המבטחת ולכן מומלץ לפנות אל חברת ביטוח מובילה, מקצועית ובעלת ותק ומיומנות בשוק הביטוחים, דוגמת הכשרה חברה לביטוח, המציעה ביטוחים מקיפים בתנאים אטרקטיביים ביניהם ביטוח ריסק ומגן לעתי.

יתרונות עיקריים ברכישת ביטוח חיים

במציאות של היום, רוב האנשים נחשפים כדבר שבשגרה לסיכונים פיזיים רבים המסכנים את חיינו, אם זה בעת נסיעה בכבישי הארץ, במקום העבודה, במקומות ציבוריים, מחלות פתאומיות ועוד.

לכן, הזמנת ביטוח חיים מבעוד מועד, מבטיחה שבמקרה של פטירה חלילה, פגיעה גופנית חמורה, נכות מתאונה, אי יכולת להמשיך ולעבוד, בני המשפחה יקבלו את כספי הביטוח ויהיו מסודרים בהיבט הכלכלי.

במקרה של פטירת אחד מבני המשפחה, ההשלכה הישירה על התא המשפחתי היא ירידה משמעותית בהכנסות וברמת החיים. באמצעות רכישת ביטוח חיים ניתן להבטיח שבמקרה של פטירת המבוטח, בני המשפחה ימשיכו לחיות באותה רמה ראויה והגונה שבה חיו לפני כן ולא ייאלצו לסבול ממחסור במזומנים או לחפש אפשרויות להשלמת הכנסה.

לאור היתרונות החשובים שישנם בהזמנת ביטוח חיים, חשוב מאוד להקפיד להזמין ביטוח חיים פרטי בנוסף על הביטוח הקיים מקופות החולים, המספק כיסויים בסיסיים. כאשר מזמינים ביטוח חיים מקיף, המותאם בדיוק לצרכים ולמשתנים של כל אחד, ניתן להגן בצורה מקסימלית על המשך חיים ראוי ומכובד של המבוטח ובני משפחתו.

פרמטרים חשובים בבחירת הביטוח

גיל המבוטח: כאשר רוכשים ביטוח חיים בגיל מבוגר, דמי הפרמיה שצריכים לשלם יהיו גבוהים יותר, מאחר שהמצב הבריאותי מורכב יותר ואף סובלים ממגוון מחלות ובעיות. לכן, כדאי להקדים ולהזמין ביטוח חיים בגילאים צעירים, כאשר המצב הבריאותי טוב. כך, ניתן להוזיל את העלויות הכספיות וכן להבטיח שגם במידה ותחול הרעה כלשהי בבריאות, תנאי הפוליסה לא ייפגעו.

מצב משפחתי: כדאי שכל אדם ירכוש לעצמו ביטוח חיים, לכל מקרה שלא יהיה, במיוחד אנשים בעלי משפחות מרובות ילדים קטנים, התלויים לחלוטין בהכנסות אלה בשביל להמשיך ולהתקיים ולשמור על רמת חיים תקינה. חשוב גם להביא בחשבון, כי מלבד הצרכים הבסיסיים השוטפים במשפחות עם ילדים קטנים צריך לדאוג להם להוצאות העתידיות עבור דירת מגורים, לימודים, חתונה וכדומה.

מלבד פוליסת ביטוח חיים, מומלץ לכל אחד ואחת בישראל להזמין גם ביטוח סיעודי באופן פרטי, המעניק ביטחון כלכלי ושקט נפשי מירבי להמשך החיים, בעת התמודדות עם הזקנה, מחלות ספציפיות וחוסר יכולת לבצע את פעולות היום יום הבסיסיות בצורה עצמאית. הביטוח הסיעודי הוא פתרון הכרחי עבור כל אדם באוכלוסייה, המאפשר לו, בעת הצורך, לקבל מימון כספי לקבלת עזרה וטיפולים סיעודיים ולא להיות עול פיזי וכלכלי על כתפי המשפחה.