חוגגים ביחד
חוגגים ביחד צילום: עמותת עלה

מרכז העיר בני ברק לבש חג כאשר עשרות ילדים ובוגרים בעלי מוגבלות שכלית-התפתחותית מעמותת ''עלה'', יצאו לרחוב כדי לחגוג את שמחת תורה.

את הילדים המיוחדים ליוו אנשי הצוות של ''עלה'', בני ובנות השירות הלאומי ועשרות מתנדבים.

לא ניתן היה לפספס את קולות הצחוק והשמחה במהלך התהלוכה ברחובות בני ברק. בשיאו של האירוע חגגו המשתתפים גם הכנסת ספר תורה שנתרם על ידי תורם פרטי ואשתו, מעמד שהפך את שמחת החגיגה לכפולה ומכופלת.

המנהל הכללי של רשת מרכזי 'עלה', הרב יהודה מרמורשטיין, אמר כי "רוח חג סוכות היא רוח של אחדות ואחווה, ואין סמלי, עוצמתי וחזק יותר מאשר לראות את דיירי המרכז זוכים יחד עם ההורים ובני המשפחות לרגעי קסם משותפים באווירה של סולידריות, שותפות וכמובן שמחה. המתנדבים ובני השירות שמתלווים לפעילות תמיד בשמחה ובחפץ לב גורמים לאושר גדול בקרב הדיירים ואנו מברכים אותם מכל הלב".

דבורה גלאובר, מנהלת בית יהלום 'עלה' בבני ברק אמרה: "השמחה הגדולה היום פרצה את כל הגבולות והמגבלות. כשכולם רוקדים ונהנים יחד בלי מחיצות, בלי הבדלי גיל, דת או מצב רפואי - עם ישראל יחדיו וזהו המשמעות של חג הסוכות – חג של אחדות. נוכחות המשפחות באירוע והיציאה ההמונית למרכז העיר נועדה להזכיר כי דיירי 'עלה' הם חלק בלתי נפרד מחיי הקהילה והמשפחה".