ישראל ביתנו: לא ממליצים על אף מועמד

ישראל ביתנו מצטרפת לסיעות שהודיעו למנכ"ל בית הנשיא כי המלצתן בנוגע להרכבת הממשלה לא השתנתה מאז סבב ההתייעצויות שקיים הנשיא.

ערוץ 7 , כ"ג בתשרי תש"פ

ישראל ביתנו: לא ממליצים על אף מועמד-ערוץ 7
אביגדור ליברמן
צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

סיעת ישראל ביתנו הודיעה הערב (שלישי) לנשיא המדינה כי החלטתה לא השתנתה, וכי היא איננה ממליצה על אף מועמד להרכבת הממשלה.

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, הודיע למנכ"ל בית הנשיא, עו"ד הראל טובי, כי עמדת הסיעה נותרה בעינה וכי יש צורך בהקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה.

"לכן, אין שאלה מי יעמוד בראשות הממשלה, אלא מה תהיה מדיניות הממשלה שתקום. לפיכך, אין שינוי בעמדתנו ולא נמליץ על אף אחד מהמועמדים להרכיב את הממשלה", מסר פורר למנכ"ל בית הנשיא.

אמש הודיע ראש הממשלה נתניהו על החזרת המנדט לנשיא המדינה לאחר שלא הצליח להרכיב ממשלה חדשה בזמן שהוקצב לו.

"מאז שקיבלתי את המנדט פעלתי ללא הרף בגלוי וסתר כדי להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה. זה מה שהעם רוצה. זה גם מה שישראל צריכה אל מול האתגרים הביטחוניים ההולכים וגדלים מדי יום ושעה", אמר נתניהו בהצהרה שמסר.

לדבריו, "במהלך השבועות האחרונים עשיתי כל מאמץ כדי להביא את בני גנץ לשולחן המשא ומתן ולהרכיב ממשלה לאומית רחבה ולמנוע בחירות נוספות. לצערי, פעם אחר פעם, הוא פשוט סירב. הוא התמיד בסירובו גם לאחר שקודם לכן נעניתי לבקשתו להיפגש עם הרמטכ"ל שהציג בפניו את מכלול האיומים והאתגרים שמדינת ישראל ניצבת מולם".

"לצערי הסרבנות של גנץ מעידה על דבר אחד. בני גנץ נותר שבוי בידיהם של לפיד וליברמן. לפיד שרוצה במפלתו וליברמן שמונע משיקולים זרים הנוגעים לענייניו האישיים. גנץ, לפיד וליברמן רק מדברים על אחדות אך בפועל הם עושים את ההיפך הגמור. הם מעודדים פילוג וחרמות, פוסלים את חובשי הכיפות. את מי הם לא פוסלים? את חברי הרשימה הערבית המשותפת איתם הם מתואמים כל הדרך לממשלת מיעוט של השמאל", הוסיף נתניהו.

"אם גנץ יתפתה להקים ממשלה מסוכנת כזו, אעמוד בראש האופוזיציה ואפעל כדי להחליפה במהירות. אבל עדיין לא מאוחר. אם גנץ יתעשת, אם הוא ישתחרר מהלפיתה של לפיד וליברמן ויזנח את רעיון ממשלת המיעוט נוכל להקים יחד את הממשלה שמדינת ישראל כה זקוקה לה בעת הזאת", סיכם ראש הממשלה את דבריו.