צפו: "צוות ביבי" חגג 50 להקמתו ו-70 לראש הממשלה נתניהו

חברי "צוות ביבי", הצוות עליו פיקד ראש הממשלה נתניהו כששירת כמפקד בסיירת מטכ"ל, נפגשו הערב (שלישי) במבצר הצלבני "כוכב הרוחות"

במבצר, בו התקיים לפני 50 שנה תרגיל מסכם של סיירת מטכ"ל בהשתתפות צוות ביבי, ציינו הערב חברי הצוות 50 שנה להקמתו וחגגו לראש הממשלה יום הולדת 70.

במסגרת המפגש, העניקו הרעיות לכל אחד מחברי הצוות מגן מיוחד עם הקדשה. על המגן של ראש הממשלה נכתב: "לביבי, לציון 50 שנה לגיוס ליחידה. מחייליך בצוות ביבי נתניהו. קיץ 1969 - קיץ 1972".

ראש הממשלה נתניהו אמר, "לפני 50 שנה, במבואות הדרומיים של עפולה, קיבלתי את הנערים האלה - הם לא השתנו הרבה, אני חייב להגיד. צעדנו 120 קילומטר כדי להגיע ליחידה. התחלנו מסע ארוך של אימונים לקראת המשימות החשובות שביצענו כצוות".

"לצוות קראו 'צוות ביבי'. זה היה צוות יוצא מן הכלל, עם דבקות במשימה ודבקות אחד בשני. חסרים לנו שניים כאן, את אודי ואת אורי שנפטרו, אבל הלכידות נשמרה במהלך השנים. הדבקות הזאת, החברות הזאת, הרעות הזאת, היא יוצאת מן הכלל", הוסיף נתניהו.

"הייתי שמח אם הייתי יכול לספר לכם כל מה שעשינו. אבל פה, במקום הזה, בכוכב הרוחות, היה סיום של תרגיל חשוב, שלקח כמה ימים. הם ביצעו כל מיני משימות והגיעו הנה לנקודה הזאת, ופה הם קיבלו את סמל היחידה. אני רוצה להגיד שזכיתי שהיו לי חיילים כאלה, זכיתי ששמרנו את הקשר הזה. קשר מיוחד מאוד, חזק מאוד. אני יכול רק לברך את עצמנו, שניפגש כאן גם עוד 50 שנה", בירך ראש הממשלה.