שנה לטבח בבית הכנסת בפיטסבורג: הדגלים יורדו לחצי התורן

לקראת יום השנה לטבח בבית הכנסת עץ החיים בפיטסבורג הורה מושל פנסילבניה להוריד ביום ראשון את הדגלים במדינה לחצי התורן​ לאות אבל.

מרסי אוסטר, JTA , כ"ג בתשרי תש"פ

בית הכנסת עץ חיים, פיטסבורג
בית הכנסת עץ חיים, פיטסבורג
צילום: אלקסי רוזנפלד

מושל פנסילבניה, טום וולף, הכריז על יום ראשון הקרוב יום זכרון לציון שנה להתקפה על בית הכנסת עץ החיים בפיטסבורג שבה נרצחו 11 מתפללים יהודים.

הצו עליו חתם המושל וולף מרחיב את החלטת עיריית פיטסבורג, שהכריזה על "יום זיכרון ותיקון בצוותא", כך שיחול על כל מדינת פנסילבניה.

לפי ההחלטה, יורדו דגלי מדינת פנסילבניה לחצי התורן בכל מתקני המדינה ובבניינים ושטחים ציבוריים, מהזריחה ועד לשקיעה ב-27 באוקטובר, 2019, יום השנה להתקפה. דגל ארצות הברית יישאר מונף בראש התורן.

"שנה חלפה, אולם אני ממשיך לשאת את צערם של הקורבנות ובני משפחותיהם של מתקפה מרושעת זו", אמר וולף ביום שישי כשחתם על הצו. "עלינו לכבד את זכרם, במחשבותינו, תפילותינו ופעולותינו. אני מבקש מכל תושבי פנסילבניה לכבד את זכרם יחד באותו אופן ב-27 באוקטובר".

וולף חלק כבוד ל-11 קורבנות המתקפה בחודש שעבר כשביקר באושוויץ, ואף כתב את שמות הקורבנות בספר האורחים באתר הזיכרון במקום.

"הביקורים שלי באתרי השואה מחזקים את אמונתי שאנחנו צריכים לעמול מדי יום כדי לעצור את צמיחתן של האנטישמיות והשנאה בפנסילבניה", אמר המושל ביום שישי. "באמצעות הושטת יד לטיפוח קשרים של חברות והבנה, אנחנו נציין את יום השנה להתקפה בעץ החיים בפעולה שתחזק את המדינה שלנו ותמנע את צמיחת השנאה".