אברכים בפעילות נגד מיסיון. ארכיון
אברכים בפעילות נגד מיסיון. ארכיון צילום: יד לאחים

פניות שהגיעו בימים האחרונים לארגון 'יד לאחים' מצביעות על קמפיין חדש של מיסיונרים מהכת הנוצרית 'עדי השם'.

במסגרת הקמפיין הזה סובבים מיסיונרים שהגיעו במיוחד לשם כך ממספר מדינות, ביחד עם מיסיונרים מקומיים, והם עוברים מדלת לדלת בערים רבות בארץ במטרה להביא להמרת דתם של כמה שיותר יהודים.

הסנונית הראשונה של הפעילות המיסיונרית החלה ביומיים האחרונים של חול המועד סוכות, ולפי קצב הפניות למוקד החירום של יד לאחים, נראה שהקמפיין נמצא כעת בשיאו.

עד כה סבבו המיסיונרים בשכונות רבות בירושלים, וכן בחדרה, ראשון לציון, נוף הגליל, רמת גן, באר יעקב, חיפה, באר טוביה, יבנה, מודיעין, נתניה וקדימה.

לפי הדיווחים שהגיעו ליד לאחים עולה כי המיסיונרים פועלים בצוותים של ששה עד עשרה אנשים, שמתפצלים לזוגות ועוברים מדלת לדלת במטרה לפתוח בשיחה עם האנשים עמם הם נפגשים.

כל זוג שכזה מורכב ממיסיונר מקומי דובר עברית וממיסיונר מחו"ל וההערכה היא כי מדובר ב-100 מיסיונרים בסך הכול, שעושים כל מאמץ כדי להתפרס על פני כמה שיותר ערים ורחובות, במטרה להציג את התיאולוגיה הנוצרית של הכת.

בארגון אומרים, "מאות מתנדבי יד לאחים הפרוסים בכל רחבי הארץ וממתינים לטיפול בפניות מעין אלו, עשו מאמצים כבירים, הגיעו לכל מקום בו פעלו המיסיונרים ומנעו את המשך פעילותם".

עוד אומרים ביד לאחים כי הקמפיין המיסיונרי החדש שבא כשנה וחצי לאחר הקמפיין הנרחב הקודם של כת זו, מגיע עם עליית מדרגה כאשר לראשונה המיסיונרים מסתובבים עם טאבלטים שבהם הם מבקשים להראות לעוברים ולשבים סרטוני תדמית שלהם וכן מבקשים מהם להוסיף את שמותיהם ופרטיהם למאגר המידע של הכת.

ביד לאחים מבקשים את עזרת הציבור וקוראים לו "לפקוח את העיניים ולחייג למוקד החירום שלנו שמספרו 1800-620-640 בכל פעם שתפגשו בפעילות המיסיונרית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו