נשיא צ'כיה,מילוש זמאן,
נשיא צ'כיה,מילוש זמאן, צילום: רויטרס

ברוב של 120 תומכים מול 20 מתנגדים אישרו חברי הפרלמנט הצ'כי הצעת חוק הקובעת כי צ'כיה מתנגדת לכל הצעת חרם על ישראל, ולכל קריאה לחרם על מדינת ישראל.

ההחלטה קובעת כי "צ'כיה מגנה בתוקף כל ביטוי של חרם ואנטישמיות המופנה כלפי אינדיבידואלים, מוסדות דתיים, ארגונים ומדינת ישראל, לרבות הכחשת השואה. ההחלטה מגנה גם כל שאלה הנוגעת לזכות קיומה של מדינת ישראל וזכותה להגן על עצמה".

החלטת הפרלמנט הצ'כי זכתה לתשבחות מצד שר החוץ ישראל כץ ושגריר ישראל בצ'כיה, דניאל מירון. כץ כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "אני מברך על קבלת החלטה חשובה על ידי הפרלמנט הצ'כי, המגנה את כל צורות האנטישמיות. אני מבקש להודות לחברינו הצ'כים על הצעד הזה, אשר משקף את החברות האמיתית בין שתי המדינות. אני קורא לפרלמנט נוספים ללכת בעקבות הצעד הזה".

השגריר מירון הוסיף: "אני מבקש להודות לבית הנבחרים הצ'כי על הגינוי החד משמעי שלו לאנטישמיות והתמיכה בישראל. אנו שוב רואים את היחסים המיוחדים בין צ'כיה וישראל והדחייה של כל ביטויי האנטישמיות על ידי צ'כיה"

צ'כיה נחשבת לאחת המדינות האוהדות לישראל באיחוד האירופי, ונשיא צ'כיה מילוש זמאן קורא בחודשים האחרונים להעביר את שגרירות צ'כיה בישראל לירושלים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו