רומן זדורוב
רומן זדורוב צילום: צילום: Gili Yohanan, POOL | flash90

עו"ד ירום הלוי הגיש לבית המשפט העליון בקשה רשמית לפתיחת משפט חוזר לרומן זדורוב, הנאשם ברצח תאיר ראדה ז"ל, היושב בכלא כבר 13 שנים.

הלוי, סניגורו של זדורוב, מציג ראיות שלטענתו יוכיחו כי א"ק היא זו שרצחה את תאיר בבית הספר "נופי גולן" בקצרין בדצמבר 2006.

"הראיות החדשות כוללות ממצאים פורנזיים שמוכיחים גם שזדורוב חף מפשע וגם שא"ק היא הרוצחת", אמר עו"ד הלוי בראיון לגלי צה''ל.

הלוי הגיש 370 עמודים בהם מפורטות ראיות חדשות, דוגמת חוות דעת של מומחה לכתמי דם ופענוח זירות רצח. לדבריו נקבע בין היתר שדלת תא השירותים הייתה סגורה בזמן הרצח, וזאת בניגוד לשחזור שביצע זדורוב עם דלת פתוחה.

פרקליטיה של א"ק, עורכי הדין דניאל חקלאי ותומר שוורץ, הגיבו: "אנחנו מכבדים את זכותו של רומן זדורוב להגיש בקשה למשפט חוזר, אך עם זאת, אנו שבים ומדגישים כי מעולם לא התגלו ראיות שמלמדות על קשר בין א"ק לבין הרצח הנורא של תאיר ז"ל".

בשיחה עם חדשות 12 אמר עו"ד חקלאי כי הוא "בטוח שהבקשה תשקל בכובד ראש ותעורר הרבה רעש תקשורתי. אני בספק שתוליד משפט חוזר, אבל מה שברור הוא לגבי א"ק שאין לה קשר לפרשה הזו. חשוב לומר שעד היום לא הוצגה אף ראייה שקושרת אותה ואני בספק שהוא יוכל להציג כאלו עכשיו, יש מתמודדי נפש רבים אחרים שהתוודו על הרצח".