אב ללוחם שנעצר: ''חקירה הזויה''

אביו של אחד החיילים שנעצרו לאחר קטטה עם בדואים בשיחה עם ערוץ 7: "הבנים הגיבו לאיומי הבדואים. הם מופקרים בשל לחץ תקשורתי".

תגיות: בדואים צה"ל
שמעון כהן , כ"ד בתשרי תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: עיסאם האשלמון, פלאש 90

הורי החיילים שנעצרו וחבריהם טוענים כי צה"ל מפקיר אותם. מ', אביו של אחד הלוחמים שנעצרו בעקבות הקטטה, קובע בראיון לערוץ 7 כי בניהם הגיבו לאיומים של הבדואים ואינם זוכים ליחס הוגן.

לטעמו של האב האירוע כולו נגרם "בעקבות הלחץ התקשורתי שהופעל כנגדם בשעה שהם עסקו בפעילות מבצעית במקום ביחסי ציבור".

האב, השומר על עילום שמו, מספר: "בני הציע למפקד להגיש תלונה במשטרה מיד כשהחיילים עלו למיניבוס, אך הצעתו נדחתה כדי לא לעכב את היחידה לחזור לפעילותה המבצעית".

"במקום להגיע למפקד ולחיילים ולברר איתם מה קרה הופקרה גזרה שלמה כאשר חיילים הוצאו מעמדות שמירה לחקירה הזויה. בני, שהואשם בשקר על ידי המתלוננים הבדואים כאילו הוא תקף אותם בנשק, שוחרר רק לאחר שהוכח באמצעות הסרטונים שהוא כלל לא היה שותף לאירוע".

לדבריו "את תלונת השקר לא חקרו ולא ביררו. חוקרות מצ"ח אמרו לבני תגישו גם אתם תלונה. אבל הם לא יכולים כי הם או עצורים או בפעילות מבצעית".

בשם ההורים כולם אומר מ': "אנחנו קוראים לרמטכ"ל להתערב אישית בסיפור לשחרר את בנינו ולתת להם את כל הסיוע המשפטי הנדרש כדי שיוכלו להתמודד עם מסע הרדיפה כנגדם. הצילומים מהתחנה מחזקים את גרסת בנינו כי מדובר באירוע שהתפתח בעקבות ההתגרות של הצעירים הבדואים. לא יתכן שבנינו הנושאים בגאון את מדי צה"ל יושפלו".

לטענת ההורים האפליה ביחס לבניהם היא "בוטה וגלויה", כלשונם. הם מזכירים כי "לפני חמישה חודשים הותקפו חיילים מהיחידה על ידי חיילים בדואים במחנה קרן. התקיפה תועדה ופורסמה ומפקדים אשר היו עדים לה העידו במצ"ח כנגד התוקפים. למותר לציין ששום תוקף לא נעצר והחקירה גוועה בלי שום תוצאה".

"בנינו מופקרים על ידי מערכת שנכנעת ללחץ השמאל והתקשורת. אנו דורשים לשחרר אותם ולנהל את החקירה באופן הגון שתכלול גם את הצעירים הבדואים והתנהגותם", דברי ההורים.