"רגע יקר מפז בתוך המאבק"

נשיא המדינה פתח את שנת הפעילות של האגודה למען הסרטן יחד עם מתנדבים מכל רחבי הארץ.

ערוץ 7 , כ"ד בתשרי תש"פ

הנשיא רילבין עם ילדים שזכו לליווי האגודה
הנשיא רילבין עם ילדים שזכו לליווי האגודה
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, פתח הערב (רביעי) את שנת העבודה של האגודה למלחמה בסרטן באירוע שהתקיים בבית הנשיא.

באירוע נשאו דברים הנשיא ריבלין, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, יו"ר האגודה פרופ' אברהם קוטן וד"ר רות גבע.

כמו כן השתתפו באירוע מתנדבי האגודה מכל הארץ וילדים חולים ומחלימים ממחלת הסרטן.

"מחלת הסרטן, איננה מבדילה בין דם לדם ובין אדם לאדם. היא מחלה שדורשת שגם אנחנו לא נבדיל בין אדם לאדם, בין מקום למקום, בנגישות לטיפול רפואי איכותי, בנגישות למכונות הכי משוכללות, לאנשי ונשות המקצוע הכי טובים, בנגישות למרכזי ההחלמה. היא דורשת מכולנו, מכל החברה הישראלית, נכונות לפעול. ואולי יותר מכל מחלה אחרת, היא המחלה האישית ביותר אבל היא גם החברתית ביותר", אמר הנשיא ריבלין.

לדבריו, "העבודה המבורכת והחשובה שעושה האגודה למלחמה בסרטן היא הגב התומך. האגודה היא תחנת הכוח האדירה של המתמודדים והמתמודדות עם מחלת הסרטן ושל המשפחות שלהם. פעילות שמאפשרת, ולו לזמן קצר, להפוך את החיים בהמתנה, המתנה לטיפול הבא, המתנה לתוצאות הקרובות, לחיים בזמן הווה. עכשיו לנשום, עכשיו לנוח, לנפוש, לצחוק. לשכוח לרגע את הדבר הבא שממתינים לו. העכשיו הזה הוא רגע יקר מפז בתוך המאבק".

הנשיא חתם את דבריו בתודה לאנשי ונשות האגודה על עבודתם הקשה והמקצועית המעניקה לחולים ובני משפחותיהם תקווה.

סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן ציין כי "מבצע הקש בדלת מהווה מקור גאווה לאומי לעם ישראל. זהו חלק מהמחויבות שלנו למען חולי הסרטן ובני משפחותיהם. ועדת סל התרופות מקיימת דיוניה בימים אלה – ואני יכול לומר בצורה ברורה כי יהיה תקציב מאושר לסל. למרות שאנו בממשלת מעבר, זה לא יכול להיות על חשבון החולים".

ו"ר האגודה למלחמה בסרטן, פרופ' אברהם קוטן, הוסיף כי "זה 67 שנה שהאגודה למלחמה בסרטן עומדת בראש החץ לקידום המאבק למיגור מחלות הסרטן בישראל. למרות שתשומת הלב התקשורתית והציבורית מתמקדת לרוב בבעיות ביטחוניות, בסוגיות פוליטיות, במצב הכלכלי ובשלל נושאים נוספים אחרים, אל לנו לשכוח את המאבק במחלת הסרטן - מאבק לאומי הנוגע לכלל הציבור: דתיים וחילוניים, יהודים וערבים, וברוח ימים אלה - ימנים ושמאלנים".