האב השכול זועם: ''אשבות רעב, הפרקליטות כשלה בתפקידה''

אביו של השוטר שנרצח בפיגוע בהר הבית ב-2017 זועם על גזר הדין - 16 שנות מאסר: "לא ייתכן שעונש על מחבל יהיה פחות משני מאסרי עולם".

ערוץ 7 , כ"ד בתשרי תש"פ

האב השכול זועם: ''אשבות רעב, הפרקליטות כשלה בתפקידה''-ערוץ 7
נתניהו מנחם את שנאן לאחר הפיגוע
Photo by Kobi Gideon / GPO

שכיב שנאן, אביו של כאמיל שנאן ז"ל זועם על גזר הדין שניתן היום (רביעי) לסייען ברצח בנו והאיל סיתאווי ז"ל בפיגוע בהר הבית ביולי 2017.

בשיחה עם אורן וייגנפלד בחדשות 12, אמר חבר הכנסת לשעבר שנאן: "זו אות קין על מצח הפרקליטות ובית המשפט בישראל".

לדברי שנאן, "לא מדובר בסייען, מדובר בצלע הרביעית בחוליית המחבלים שביצעה את הרצח. הוא היה שותף בתכנון, בארגון, באימון ובשיבוש הליכי החקירה לאחר מכן".

"הוא לא סייען - הוא מחבל", הדגיש שנאן. "על פי קביעת בית המשפט - הוא הצלע הרביעית בחוליית המחבלים. התחושה אחרי גזר הדין היא קשה מאוד - לצערי הרב זה ממש סיוע למחבל הבא. לא ייתכן שיהיו פחות משני מאסרי עולם על שותפות ברצח".

חבר הכנסת לשעבר אמר בכעס: "הדם של האיל וכאמיל לא הפקר, אני לא רוצה להרחיק לכת ולדרוש דברים מעבר למה שצריך. אך אם נידרש אפנה לדברים קשים יותר.

"אני מתכוון לשביתת רעב מול משרד היועמ"ש בירושלים. אני מתכוון לקרוא לשוטרים הדרוזים שמשרתים בירושלים לשים את התעודות וללכת הביתה. אני לא מסכים שהדם של הבנים שלנו יהיה הפקר בשום מצב".

שנאן יצא בתחושה קשה מבית המשפט: "לצערי נתן פסק דין לא מידתי, הפרקליטות כשלה בתפקידה ואני מבקש לערער על פסק הדין".

כאמור, 16 שנות מאסר נגזרו על מחבל תושב אום אל פאחם שהורשע ביולי האחרון בסיוע לפיגוע בהר הבית ביולי 2017, שבו נרצחו השוטרים כמיל שנאן והאיל סתאווי ז"ל. המחבל היה מודע לתכנון הפיגוע שבוצע על ידי אחד מקרובי משפחתו ושניים ממכריו, ואף התאמן עם המחבלים בירי והיה שותף לתכנון האירוע.