שחקני נס ציונה חוגגים הערב בסיום
שחקני נס ציונה חוגגים הערב בסיום צילום: FIBA.BASKETBALL

העונה שעברה הייתה אחת הטובות שעברו על עירוני נס ציונה מאז נוסדה והחלה לשחק בליגות המקצועניות. לא רק מיקומה בטבלת ליגת העל בכדורסל, כשסיימה את העונה הסדירה במקום החמישי וכרגיל הודחה בשלב רבע גמר הפלייאוף, הוא שהיה להישג השיא שלה אלא גם ובעיקר העובדה כי סיימה את דרכה במפעל האירופי, מפעל היורופקאפ בו השתתפה לראשונה, בשלב שמינית הגמר.

הערב (רביעי) חזרו הכתומים למקום שעשה להם כל כך טוב אשתקד, מפעל היורופקאפ ופתחו אותו בצורה מושלמת עם ניצחון חשוב בחוץ על אלופת אוסטריה קאפנברג.

למעשה, הכתומים פיגרו אחרי המארחים האוסטרים במשך דקות ארוכות וברוב שלבי המשחק, אך ברגע האמת הצליחו להפוך את התוצאה עם ריצת 13:0 בדרך ל-82:75.

מי שסוף סוף חזר לשחק בנס ציונה היה דקוואן קוק ויחד עם טל דן שהיה פצוע גם כן, החלה נס ציונה לחשוף במעט את הכלים ההתקפיים שעומדים לרשותה העונה ואת הפוטנציאל הגלום בה. ובכל זאת, עם כל הכבוד לצד ההתקפי החשוב, השיפור של נס ציונה והניצחון הערב הושג דווקא בעיקר הודות לעבודת ההגנה של השחקנים בכתום.

לאחר שהאוסטרים לא הצליחו לקלוע אף סל שדה עד אמצע הרבע השלישי, הצליחה נס ציונה להפוך את התוצאה, אך האוסטרים לא ויתרו.

פיגור בן חמש נקודות, עם 66:71, דקה לסיום המשחק ופסק זמן שהגיע בעקבות כך העירו את השחקנים הכתומים וערב קליעה גדול של שחקניה הזרים של נס ציונה חתם את המהפך ואת התוצאה עם 82:75 חשוב.

הרבו לקלוע לנס ציונה: וויטי 23, קוק ופישר 16 כ"א, האלוול 15, קררה 6, לימונד 5, דן 1.

לקאפנברג: וויוסביץ' 23, ג'ונס 14, גומבס וברקסטון 9 כ"א, סארלייה 8, מוסצ'יק וסטגניאץ' 6 כ"א.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו