הקטין מדומא הורשע בחברות בארגון טרור

בית המשפט המחוזי הרשיע את הנער הקטין מפרשת דומא בחברות בארגון טרור.

תגיות: חוננו דומא
ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תש"פ | עודכן: 09:40

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד הרשיע היום (חמישי) את הנער שהודה במעורבות בפיגוע בדומא בהשתייכות לארגון טרור.

בית המשפט הדגיש כי הקטין היה חבר בארגון טרור, אך הוא יוכל להיות מורשע באופן פורמלי רק לאחר קבלת תסקיר שירות מבחן, שכן היה קטין בעת ביצוע העבירה.

נשיאת בית המשפט המחוזי בלוד רות לורך, שעמדה בראש הרכב השופטים, כתבה "קיומו של ארגון הטרור והשתייכותו אליו נלמדים מדבריו ומעשיו. הוא הודה כי ביצע את העבירות ממניע גזעני".

מדובר באירוע שהתרחש בחודש יולי לפני ארבע שנים אז הוצת בית בכפר הערבי ובני זוג ותינוקם נשרפו למוות. אדם נוסף נפגע באורח קשה באירוע.

לאחר חקירה מאומצת של השב"כ נעצרו עמרם בן אוליאל שהואשם ברצח, הקטין א' וצעירים נוספים. נגד בן אוליאל וא' השתמשו החוקרים במה שמוגדר 'אמצעים מיוחדים'.

עורכי הדין של בן אוליאל וא' ניהלו משפט זוטא שעסק במהימנות של ההודאות שמסרו תחת אותם אמצעים מיוחדים שהופעלו נגדם. בית המשפט קיבל את טענתם ופסל באופן מוחלט את ההודאות תוך שהוא קובע שהושגו באורח בלתי חוקי.

בעסקת טיעון שחתמה הפרקליטות עם הקטין שונה סעיף האישום שייחס לו את תכנון הרצח בדומא לסעיף המייחס לו קשירת קשר לביצוע פשע ממניע גזעני.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג את הקטין יחד עם עו"ד ציון אמיר מסר כי "נטענו טענות כבדות משקל בעניין, נכתבו סיכומים בכתב וכעת הגענו לשלב ההכרעה".

"להכרעה באישום הזה השפעה ניכרת לא רק על הענישה אלא על כל התיק, תיק שבו שרות הביטחון הכללי עמד על כל האישומים, התנהל בו כתיק דגל ולאחר המפלה ופסילת ההודאות בעקבות העינויים שעברו הנאשמים. כעת ביקורת נוספת וזיכוי מאישום זה תשפיע על המשך ההליכים ועל שיקומו של הנאשם", סיכם קידר.