יהודים הותקפו סמוך לבית הכנסת 'החורבה'

במוצאי שמחת תורה הותקפו מתפללים בעיר העתיקה על ידי ערבים. אחד מהמתפללים שנפגע הגיע להתלונן במשטרה - ועוכב לחקירה.

ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תש"פ

יהודים הותקפו סמוך לבית הכנסת 'החורבה'-ערוץ 7
בית כנסת החורבה
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

במוצאי שמחת תורה הותקפו מתפללים שיצאו מבית כנסת 'החורבה' ברחוב 'היהודים' בעיר העתיקה בירושלים על ידי ערבים. הפורעים הדפו שוטרי מג"ב שהיו במקום, תקפו והיכו את המתפללים.

כאשר ניגש אחד מהמתפללים להתלונן במשטרה, הופתע לגלות שהוא עצמו מעוכב ונחקר באזהרה.

במכתב ששלח עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו למשטרת מרחב דוד תואר האירוע. "במוצאי שמחת תורה החלה התפרעות אלימה של בני מיעוטים ברחוב 'היהודים', סמוך לבית כנסת 'החורבה' בעיר העתיקה. למקום הגיע כוח של שוטרי מג"ב אשר יצר חיץ בין הפורעים לבין עוברי אורח".

"באותה עת הסתיימו תפילות ערבית של מוצאי החג במתחם 'החורבה', ומרשיי ומתפללים רבים נוספים יצאו לכיוון רחוב היהודים. הפורעים, שהבחינו במתפללים בעת יציאתם מבתי הכנסת, הדפו את שוטרי מג"ב והחלו לתקוף את מרשי ומתפללים נוספים שנקלעו למקום, לעיני השוטרים".

אחד מהמתפללים ביקש להתלונן במשטרה בגין מכות שהוכה על ידי הפורעים והופנה לתחנת מרחב דוד. "כאשר הגיע לתחנתכם הופתע לגלות שהוא 'מעוכב' ונחקר ב'אזהרה'". מתפללים נוספים שהגיעו אף הם להגיש תלונה על כך שספגו מכות מהפורעים, נתבקשו להגיע להתלונן למחרת היום.

לדברי עו"ד בלייכר, "תקיפה של מתפללים רבים בעת יציאתם מבית הכנסת, בתעוזה רבה, לעיני השוטרים מהווה חצייה של קו אדום ואירוע שלא ניתן לעבור עליו לסדר היום. האזור מרושת במצלמות ויש למצות את החקירה עד תומה ולמצות את הדין עם הפורעים".