ישראל פרוש
ישראל פרוש צילום: אהרון קרון, פלאש 90

רכבת ישראל פותחת בביצוע פרויקט "המסילה המזרחית", שכולל בתוכו גם את תחנת הרכבת "תחנת אלעד" שתוקם בסמוך למשולש התעסוקה במערב העיר.

הפרויקט יהווה עורק תחבורה רכבתי נוסף בין צפון הארץ למרכזה לאורך תוואי כביש שש. אורכו כ-64 ק"מ ובו מתוכננות תשע תחנות נוסעים, ו-47 גשרים.

בסיומו יופעלו בקו כ-100 רכבות נוסעים ועוד עשרות רכבות משא מידי יום. רכבת ישראל פרסמה לאחרונה ארבעה מכרזים ראשונים לביצוע הקטע הדרומי בפרויקט שיחבר בין ראש העין ללוד.

בסביבת ראש העיר ישראל פרוש אמרו כי כחלק מפעילותו לשגשוגה הכלכלי של העיר, הוא פעל לקדם מול מינהל התכנון הארצי מתחם תעסוקה ומסחר גדול בכניסה לעיר בסמוך למחלף נחשונים על שטח של 700 דונם עם זכויות תעסוקתיות של מעל 1.5 מיליון מ"ר. מה שכונה "משולש העסקים".

זאת כחלק מהחזון להקים מתחמי תעסוקה שייתנו מקומות עבודה ופרנסה טובה לתושבי העיר אלעד בסמוך למקום מגוריהם, ובמקביל ישמשו עוגן כלכלית לעיר וישפרו את מאזנה הכלכלי של העירייה שתבטיח שיפור השירות לתושב בתחומי החינוך, תשתיות, רווחה, מקוואות ובתי כנסת.

"לשם הצלחת מתחם התעסוקה פעל ראש העיר לקדם אישור תחנת רכבת גדולה בסמוך למתחם התעסוקה שתבטיח הצלחת שיווק מתחמי התעסוקה, ותאפשר לתושבי אלעד נגישות לרכבת שתשפר את איכות חייהם", אמרו.

כזכור, בפגישה שקיים ראש העיר ישראל פרוש בלשכת שר התחבורה הקודם ישראל כ"ץ, אישר השר את התוכנית, והבטיח כי בתחנת אלעד יוקם גם מרכז מסחרי גדול, שישמש אבן שואבת לכל תושבי האזור ואף הרחוקים מכאן. במקביל הוא אף הורה לתכנן מסלולי אופניים שיובילו ישירות מאלעד אל אזור התחנה. בין התחנה למשולש העסקים, יחבר גשר שקיים כבר כיום והוא בשימוש חקלאי, שעובר מעל כביש 6 ויסייע למעבר חופשי.

ראש העיר ישראל פרוש אמר כי "מדובר בבשורה חשובה לתושבים. תחנת הרכבת תסייע הן בשיווק שטחי המסחר והתעסוקה, והן באופן כללי לתושבי העיר, באפשרויות נסיעה נוחות ומהירות יותר. החלום שלנו לייצובה הכלכלי של העיר אלעד קורם עור וגידים, ואנחנו מקווים שהסייעתא דשמיא תמשיך ללוות אותנו ואת תושבי העיר גם בעתיד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו