עורכי הדין קידר ואמיר מתייחסים להחלטת בית המשפטחוננו

עורכי הדין עדי קידר מארגון 'חוננו' וציון אמיר, המייצגים את הקטין א' מפרשת דומא, תקפו הבוקר (חמישי) את החלטת בית המשפט המחוזי בלוד שהרשיע את מרשם בחברות בארגון טרור.

"אנחנו מקבלים את ההחלטה בהפתעה גדולה מאוד. בדיון שבו ניתנו הסיכומים באישום, לא היה צל צילו של ספק ביחס לעמדתו של בית המשפט באישום הזה. הדברים היו קשים ונוקבים. השופטים פנו במפורש לתביעה וביקשו להסכים לזיכוי של הנאשם הקטין. אנחנו לא יודעים להסביר את ההיפוך הזה של הדברים בצורה של 180 מעלות", אמר עו"ד ציון אמיר.

לדבריו, "אני הרבה מאוד שנים נמצא בבית משפט וקשה לי להיזכר במשהו דומה. זו הייתה עמדה כל כך ברורה. חוץ מלחתום את הזיכוי של עבירת החברות בארגון טרור הכל נאמר בה. באנו כדי לשמוע את הזיכוי מהאישום הזה וזה לא קרה. אנחנו נגיע לבית משפט העליון".

עו"ד אמיר הוסיף, "בימ"ש העליון יצטרך להכריע האם התרברבות מסויימת של קטין בגיל 15 או 16 הופכת אותו לטרוריסט, משום שהוא ניקב צמיגים של מכונית. זאת שאלה מורכבת. אנחנו רוצים להזכיר שהאשימו אותו ברצח, ובשותפות לרצח. הדברים האלו ירדו ואינם עוד, אפילו לא קשירת קשר לרצח. צריך להתנצל בפני הקטין שנעצר ועבר חקירות קשות מאוד שכללו עינויים. במשפט זוטא ארוך, נמרץ, וממושך בית המשפט קיבל את הטענות וביטל את ההודאות שנגבו תוך פגיעה חמורה בזכויות היסוד שלו ובניגוד לרצונו".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אמר, "אנחנו מופתעים מאוד מההחלטה. בית המשפט עבר טענה טענה ואמר לפרליטות באופן ברור שאין לה קייס ועליה לחזור בה. ההחלטה היום מעוררת פליאה כי היא גם לא מחדשת דבר ובאופן מפתיע מקבלת את העמדה של הפרקליטות. קשה לי להבין מה התחולל ב'זמן הפציעות' אצל ההרכב".

"בית המשפט כמובן אמר בסיפא של הדברים, שעדיין הטענות שלנו יקבלו ביטוי בעונש. זו החלטה יפה אך אנחנו לא מסתפקים בכך. נערער על כל ההחלטה הזאת ועל כך מה שהיווה בסיס להרשעה", סיכם.