הממשלה מקימה תאגיד פסיכיאטרי-גריאטרי

משרד הבריאות ומשרד האוצר מקימים תאגיד לבתי החולים לבריאות הנפש ובתי החולים הגריאטריים שמטרתו להגדיל את השירות הרפואי-ציבורי.

ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תש"פ

יעקב ליצמן
יעקב ליצמן
צילום: אסתי דזיובוב/TPS
משרדי האוצר והבריאות החליטו להקים יחד תאגיד לבתי החולים לבריאות הנפש ובתי החולים הגריאטריים.

במשרדים אומרים כי "התאגיד יאפשר לשמר את כוח האדם הרפואי, הסיעודי והפארא-רפואי בתוך המרכזים הרפואיים הממשלתיים- הציבורים וכך ימשיכו לעסוק בשירותי רפואה ציבוריים בתוך בתי החולים הממשלתיים עצמם גם לאחר שעות הפעילות המקובלות".

ד"ר אורלי ויינשטיין, ראש חטיבת המרכזיים הרפואיים הממשלתיים, אמרה כי "מדובר במהלך אסטרטגי ולא פחות ממשנה מציאות עבור ציבור המטופלים בישראל שיוכלו לקבל שירותי רפואה ציבורית מעולים מהרופאים, האחיות, והעובדים הפארא-רפואיים הטובים ביותר שיש במערכת הבריאות".

ויינשטיין הסבירה כי התאגיד יפתח בפני בתי החולים האלו את עולם החדשנות, הסטארט אפ וההייטק הרפואי ואף יאפשר את העמקת המחקר בתוך כותלי בתי החולים הממשלתיים.

שר האוצר משה כחלון ציין כי "בשנים האחרונות אנחנו מובילים מדיניות כלכלית-חברתית שמטפלת באוכלוסיות האלו שבמשך שנים הוזנחו, בזכות שיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות וסגן שר הבריאות. הקמת התאגיד תאפשר את התשתית הכלכלית היציבה הדרושה לטיפול טוב יותר בחולים".

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הוסיף, "מדובר במהלך לאומי חשוב שיקדם את תשתיות בריאות הנפש והאוכלוסייה הגריאטרית ביתר שאת. בטוח שבעתיד הקרוב נראה את הפירות של התאגיד המשותף לטובת אוכלוסיות אלו".