רמת גן
ראש העיר מחדש את שירות ההסעות בשבת: "שומר על רגשות הדתיים"

''אצלנו בבית לא מוותרים על קידוש ואני לא מדליק אש בשבת, אבל לא מוכן שיכפו על הבן שלי לנהוג בלילה בחזרה מבילוי", אמר שאמה הכהן.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תש"פ

כרמל שאמה הכהן
כרמל שאמה הכהן
צילום: יוני קמפינסקי

עיריית רמת גן הודיעה היום (חמישי) כי שירות ההסעות שהפעילה בשבת לתל אביב יחזור לפעול בחודש ינואר 2020.

ראש העיר, כרמל שאמה הכהן, כתב בפייסבוק: זכותם של החרדים להציב תנאים אבל מנגד חובתנו להאיבק ולנצח את המאבק העקרוני, החשוב והצודק הזה''.

לדבריו, "ה'סבבוס' הוכיח שאין חברתי וצודק ממנו תוך שהוא שומר ברגישות על כבוד השבת ורגשות הדתיים בנוסעו רק בצירים ראשיים ולא עוצר בסמוך לבתי כנסת תוך עיוות המסלול לטובת כך.

''כבוד השבת אינו תלוי בשום אדם ולא בשום נסיעה של צעירים, משפחות וגם מבוגרים מאוד לבלות כרצונם את הסופ"ש", הוסיף שאמה הכהן. ''הדבר היחידי שפוגע בשבת ומביא לביזויה שלא באשמתה הוא כפייתה. כפייה של השבת על המרחב הציבורי שלא מתוך הסכמה, פשרה והכלה הדדית פוגעת בשבת ובדת שלא באשמתן ושלא לטובתן.

''את השבת, שמייצגת מעבר לדת רעיון נפלא, ומתנה שהיהדות נתנה לאנושות מקבלים כל אחד בדרכו, בהבנה באהבה ולא בכח''.

ראש העיר סיפר: ''אצלנו בבית לא מוותרים על קידוש בכל שישי ואני לא מדליק אש בשבת מתוך כבוד למסורת ישראל, אבל לא מוכן שיכפו על הבן שלי לנהוג מאוחר בלילה בחזרה מבילוי... חלק ממנוחת השבת של הורה היא שילדיו בטוחים.

''מי שהיה על הסבבוס וראה את האושר, החיוכים הברק בעיניים ומי ששמע את הדברים המרגשים מאנשים מעוטי יכולת חסרי רכב, נכים ועוד יודע, שמרגע שאוטובוס הסבבוס יצא לדרך השתנו כללי המשחק''.