מהו הסרט האהוב על גפני?

יו"ר ועדת הכספים בירך את נתניהו ליום הולדתו: "אתה צעיר, אנחנו מקווים ללוות אותך בהמשך, אני גאה בעובדה שאנחנו הולכים יחד".

בן שאול , כ"ו בתשרי תש"פ

מהו הסרט האהוב על גפני? -ערוץ 7
יום הולדת לנתניהו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

לשכת ראש הממשלה חגגה היום (ה') יום הולדת 70 לראש הממשלה בנימין נתניהו.

לאירוע הוזמנו שרים וחברי כנסת מהליכוד ומשאר מפלגות גוש הימין-חרדים ועובדי הלשכה.

במהלך האירוע נשא דברים יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני. בפתח דבריו התייחס גפני בהומור לדיון המחויך שהתפתח שם אודות הסרט האהוב על נתניהו.

"אני לא יודע איזה סרט אהוב על ראש הממשלה", אמר גפני בבדיחות. "דיברתי איתך הרבה מאוד שנים על הרבה נושאים רבים ומגוונים אבל אני לא זוכר שדיברנו על סרטים, אז אני לא יודע לענות על השאלה הזו".

אחד הנוכחים שאל את גפני "איזה סרט אהוב עליך?". ראש הממשלה השיב: "עשרת (על משקל 'הסרט' ב. ש.) ימי תשובה", לקול צחוקם של הנוכחים.

גפני המשיך: "מזל טוב על זה שאתה בגיל צעיר, בגיל שבעים, מתחיל את החיים, אנחנו מקווים ללוות אותך בהמשך, רעייתך שרה שמלווה אותך במסירות, אני מתגאה בעובדה שאנחנו במשך כל השנים אנחנו הולכים איתך יחד, כשהיית צעיר אמרו עליך: 'ביבי קוסם', ואני אומר, הוא לא קוסם, הגעתי למסקנה שאתה עושה עבודה שאין מישהו שאנחנו מכירים במערכת הציבורית במדינת ישראל שיודע לעשות את מה שאתה עושה".

גם השר אריה דרעי בירך את נתניהו ודבריו צוטטו באתר 'בחדרי חרדים'. "הגעת לגיל שבעים והבאת כבוד למדינת ישראל שלא היה לנו הרבה זמן, לא היה לנו כבוד כזה בין אומות העולם ועל כך עם ישראל חייב לך הרבה".

"אי אפשר להתעלם ממה שנאמר בפרקי אבות 'בן שבעים לשיבה', השערות לבנות ואני לא מדבר על זה איך התחלנו ואיפה עכשיו אנחנו נמצאים - בין שבעים לשיבה, אבל אנחנו מאמינים שאנחנו נראה ממך עוד הרבה גבורות, אני מברך אותך ברכה של ידיד וחבר שיהיה לך הרבה נחת, אתה ואנחנו בתקופות לא פשוטות, אבל אני מאמין שנעבור את זה אם נישאר ביחד לטובת עם ישראל", הוסיף.