מתוך הקלטות השיחות בין נתניהו ומוזס "המקור", רשת 13

ראש הממשלה בנימין נתניהו איים לכאורה על מו"ל ידיעות אחרונות ארנון (נוני) מוזס שיפעל נגדו בכל הכלים העומדים לרשותו - כך עולה מהקלטת שיחתם, שתתפרסם הערב (מוצאי שבת) בתוכנית המקור בערוץ 13.

בהקלטות נשמעים נתניהו ומוזס מנהלים מו"מ ממושך על הגבלת כוחו של עיתון "ישראל היום" שמהווה תחרות ל"ידיעות אחרונות" בתמורה לסיקור חיובי עבור נתניהו. הם דנים בהטיית הסיקור של "ידיעות אחרונות", מעלים שמות של עיתונאים שיובאו לידיעות על מנת לשנות את אופי הסיקור ומתכננים כיצד יתבצע הקשר בין לשכת ראש הממשלה לעורכי "ידיעות אחרונות" ו-ynet דאז.

"אם אתה בא להפיל אותי, אז אני אפתח בכל הכלים שיש לי, ואני אפתח. כי בסוף, אתה יודע, זו תהפוך למשימת חיי", אמר נתניהו למוזס, על פי ההקלטה.

עוד הוסיף נתניהו: "צריך להכיר אותי. אתה מכיר אותי חלקית. זה דבר שאפשר להימנע ממנו". בתגובה, שאל מוזס: "האם אפשר להימנע על סמך זה שאתה מבטיח לי שיהיה משהו בעתיד?". בתחילת ההקלטה, נתניהו אומר "החוק הוא נכון בפני עצמו ואני אתמוך בו", כשהוא לכאורה מתייחס ל"חוק ישראל היום".

בחלק נוסף בהקלטה, הבהיר נתניהו כי הוא "לא מדבר מבחינת כנות ותקשורת סבירה, ולא רק השאלה אם אתה מוריד את רף העוינות אליי מתשע וחצי לשבע וחצי". מוזס השיב לו: "נו ברור, עזוב. זה צריך לדאוג שאתה תהיה ראש הממשלה".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר:

ראש הממשלה נתניהו ניהל שיחות סרק עם נוני מוזס, וגם הפרקליטות מודה שלא הייתה לו כוונה לאפשר את העברת החוק לסגירת ישראל היום.

להיפך, ראש הממשלה נתניהו הוא היחיד שפעל נגד החוק, פיזר את הכנסת ובלם אותו וזכה בתמורה לסיקור עויין מנוני מוזס.

לעומת זאת, איתן כבל, ציפי לבני, יאיר לפיד ואביגדור ליברמן, קידמו את החוק וזכו לתקשורת מלטפת בתמורה. האבסורד הוא שמעמידים את נתניהו לדין ובאחרים לא נוגעים.

גם הערב אתם מביאים הדלפה פלילית ומגמתית שמטרתה לפגוע בראש הממשלה נתניהו ולהסיט את תשומת הלב מצחנת האכיפה הבררנית שהתגלתה בתמלולי חקירתו של איתן כבל.

מי ששומע את כל ההקלטות של שיחות נתניהו ומוזס מבין היטב שמוזס הוא שסוחט ומאיים על נתניהו - ונתניהו בסך הכל מבהיר שהוא יגיב לכך על ידי התקפה תקשורתית על מוזס, כפי שאכן עשה במהלך מערכת הבחירות.