ליברמן: שלוש אלטרנטיבות רעות

יו"ר ישראל ביתנו התייחס למאמצים להרכבת הממשלה בראיון אצל רינה מצליח: "הליכוד וכחול לבן יכולות לפתור כל בעיה ולשים את האגו בצד".

ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תש"פ

ליברמן: שלוש אלטרנטיבות רעות-ערוץ 7
אביגדור ליברמן
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התראיין הערב (מוצאי שבת) לרינה מצליח בפגוש את העיתונות, "הליכוד וכחול לבן יכולות לפתור כל בעיה ולשים את האגו בצד. זה שהם לא עושים את זה – זה בעוכרינו", אמר.

ליברמן הוסיף ופרס את האפשרויות העומדות כרגע להקמת ממשלה. "יש שלוש אלטרנטיבות רעות ואחת מצוינת: הרעות - ממשלה צרה של נתניהו, צרה של גנץ ובחירות חדשות. אלטרנטיבה מצוינת היא ממשלת אחדות - שתי מפלגות גדולות יושבות ביחד ומקימות קואליציה וממשלה וכל מי ששמע את הרמטכ"ל בתדרוך שלו צריך להבין שעל הפרק יש החלטות דרמטיות".

ליברמן הסביר כי "כדי לקבל החלטות מן הסוג הזה חייבים קונצנזוס רחב. מבחינת האינטרס האישי שלי הוא ממשלה צרה אני יכול לקבל את חצי המלכות. אין לי התחייבויות מכחול לבן ואין שום מחויבות".

"אני מניח שבנושא דת ומדינה הרבה יותר קל לנו להסכים עם כחול לבן, אני לא בטוח לגבי מדיניות ביטחונית", הבהיר יו"ר ישראל ביתנו. "שמנו מתווה על השולחן - צריך לגבש קווי יסוד. חייבים לאשר תקציב, הרבה יותר חשוב ששתי המפלגות הגדולות יקימו ממשלה".

בהודעה משותפת של סיעות הליכוד וכחול לבן נמסר כי ראש המשלה בנימין נתניהו והרמטכ"ל לשעבר בני גנץ ייפגשו מחר בשעות אחר הצהריים. בהודעה נמסר כי הפגישה תיערך בהמשך להזמנתו של גנץ. הפגישה בין השניים תתקיים בקריה בתל אביב ותהיה סגורה לסיקור תקשורתי.