תואר שני בחינוך: כל מה שרציתם לדעת

תחום החינוך הוא ללא ספק אחד מתחומי העיסוק המרכזיים והחשובים ביותר במשק.

תגיות: חינוך
תוכן שיווקי , כ"ח בתשרי תש"פ

תואר שני בחינוך: כל מה שרציתם לדעת-ערוץ 7
תואר שני חינוך
צילום: pixabay

מדובר בתחום האמון על חינוך ילדינו מצד אחד, אך גם על החינוך וההסמכה שלנו כאנשים בוגרים – היכולת של כולנו לפתח התמחויות ותחומי עיסוק, להתמקצע ולבסס לעצמנו קריירה – כל זה תלוי בעולם החינוך המקומי ובאופן בו הוא מנוהל ומתוקצב.

מקרב העוסקים בעולם החינוך ומתמחים בענף זה, רבים ורבות פונים במוקדם או במאוחר ללימודי תואר שני בתחום, ממגוון סיבות. ספציפית בעולם החינוך ברור כי קיים צורך בהמשך לימודים וברכישת תואר שני על מנת להמשיך ולהתקדם בתחום, להגדיל את המשכורת החודשים ולהיחשף לאפשרויות תעסוקה אטרקטיביות נוספות ורבות יותר ויותר. מה חשוב לדעת בכל הנוגע לתואר שני בחינוך, בטרם נרשמים ומחליטים ללכת על זה?

מגוון רחב של מסלולי תואר שני בתחום

אולי אחד הדברים הראשונים והמרכזיים ביותר שחשוב לדעת בהקשר של תואר שני בחינוך הוא כי לא מדובר בתואר אחד ספציפי, אלא במגוון גדול ורחב של מסלולים לתואר שני בתחום. בעוד לא מעט מורים ומורות, למשל, מעוניינים בכל תואר שני בחינוך באשר הוא מפני שהם מעוניינים בתעודה אך ורק לצורך הגדלת המשכורת והזכאות שלהם לאייש תקנים מתקדמים שונים בתחום, הרבה מאוד אנשים מעולם החינוך מחפשים תואר שני מסוים אשר יאפשר להם להעמיק בנישה הספציפית בה הם עוסקים בתוך עולם החינוך.

כך, ניתן למצוא כיום מגוון רחב של מסלולים לתואר שני בחינוך – תואר שני בהוראת מדעים לבתי ספר, תואר שני בהוראת שפות, ייעוץ חינוכי, חינוך בגיל הרך, הוראת ילדים ובני נוער בסיכון ועוד ועוד. כמעט כמספר תחומי ההתמחות השונים בעולם החינוך, כך מספר המסלולים לתואר שני ספציפי אליהם ניתן להירשם.

לכן, עבור המתעניינים בתואר שני בחינוך הצעד הראשון צריך להיות מציאת המסלול הספציפי המתאים ביותר עבורם.

מכללות המתמחות בתחום

בעוד מוסדות אקדמאיים רבים בארץ מציעים מסלולים שונים של תואר שני בחינוך, בפועל מספר מצומצם של מכללות ובתי ספר ייעודיים מתמחה בתואר שני זה, וגופים אלו מציעים לרוב את המגוון הרחב והעשיר ביותר של מסלולים ספציפיים. דוגמה טובה לכך היא מכללת אורנים, הנחשבת לאחד המוסדות האקדמאיים המתמחים בחינוך המוביל והאיכותי ביותר בארץ. מכללת אורנים מציעה מגוון מסלולים לתואר שני בחינוך עם ההתמחויות השונות והמפורטות אותן ציינו לעיל, ואינספור בוגרי תארים ראשונים נוהרים למכללה זו מדי שנה ונרשמים לתואר שני בתחום.

תנאי קבלה מפורטים עבור כל מסלול

נקודה נוספת שחשוב לקחת לתשומת הלב היא כי עבור כל מסלול ספציפי של תואר שני בחינוך קיימים תנאי קבלה ספציפיים ומפורטים, הכוללים לרוב הסמכות קודמות בתחום, תעודת הוראה מסוג זה או אחר, רמה מסוימת של שליטה בשפה האנגלית ועוד.

חשוב לברר את התנאים הספציפיים עבור אותו מסלול מסוים של תואר שני בחינוך אליו אתם שוקלים להירשם.