יאיר גולן: "קולות המלחמה נשמעים קצת מוקדם מדי"

סגן הרמטכ"ל לשעבר תוקף את אזהרות הרמטכ"ל וראש הממשלה מפני התדרדרות אפשרית במצב הביטחוני, "אין הכרח להתדרדר לאיום ביטחוני".

ערוץ 7 , כ"ח בתשרי תש"פ

יאיר גולן
יאיר גולן
צילום: אילן בשור

סגן הרמטכ"ל לשעבר, ח"כ יאיר גולן (המחנה הדמוקרטי), טען בצהריים (ראשון) כי ישנה הגזמה בהתראות מפני אפשרות של התדרדרות המצב הביטחוני.

"אין הכרח להתדרדר לאיום ביטחוני. כושר ההרתעה הישראלי מוכח", אמר גולן בראיון לרשת ב' בעקבות התבטאויותיהם בנושא של הרמטכ"ל אביב כוכבי וראש הממשלה נתניהו.

לדבריו, "אם לא ננקוט מעשים מדרדרי מצב ונתנהל באחראיות אני לא רואה סיבה שבשנה הקרובה נתדרדר לעימות רחב היקף. קולות המלחמה בהקשרים האלה נשמעים קצת מוקדם מדי".

עם זאת גולן ניצל את ההתרעות למתקפה על ראש הממשלה, וטען כי המשך כהונת נתניהו בעייתי במיוחד על רקע האיום הביטחוני: "אין ספק שראש ממשלה שיש נגדו כתבי אישום ומעמדו בלתי יציב, הסיכון שיעשה מהלכים בלתי אחראיים נמצא במגמת עליה. רה"מ צריך להיות משוחרר מכל אישומים פליליים לעסוק בענייני ביטחון".

בהמשך ציין גולן כי הוא תומך באפשרות שבני גנץ יקים ממשלת מיעוט על מנת למנוע הליכה לבחירות, "גנץ צריך לעשות כל מאמץ להרכיב ממשלה, כולל ממשלת מיעוט".

"לא בטוח שהסיכוי הזה יחזור על עצמו. אסור להתדרדר לעוד מערכת בחירות. אני מניח שכשתוקם ממשלה כל המערכת הפוליטית תיראה אחרת", טען גולן.