כיצד השפיע הספר "לאן נעלמו 300%" על תלמידי שוק ההון?

לאחר התנסות מעמיקה בשוק ההון הקימו שני המאסטרים רועי ראובן ויניב ארביב את מכללת פסגות. יותר מ-30 אלף איש כבר הוכשרו.

תגיות: שוק ההון
אתי דהאן, תוכן שיווקי , כ"ח בתשרי תש"פ

מתחם פסגות - רחובות
מתחם פסגות - רחובות
צילום: יח"צ

רועי ראובן ויניב ארביב הם דמויות מוכרות בכמה תחומים במשק הישראלי, כדוגמת לימודי שוק ההון, ובשנים האחרונות גם בתחום חללי עבודה השיתופיים.

לא בכדי קרא להם בעבר עיתון דה מרקר "מפצחי המניות", בזכות הספר שכתבו "לאן נעלמו 300%", ששינה לאלפי ישראלים את הרגלי המסחר.

את מכללת פסגות הקימו שני המאסטרים, ראובן וארביב, לאחר התנסות מעמיקה בשוק ההון. השניים, שהחלו לסחור עוד בגיל 18 בכספים שלוו מהוריהם, החליטו לקחת את הידע שצברו צעד קדימה ולהכשיר תלמידים המעוניינים להיכנס ברגל ימין לעולם המסחר המרתק.

עד היום, הכשירו השניים בשנים האחרונות במכללה שבבעלותם יותר מ-30,000 בוגרים בנושאים מגוונים כמו: שוק ההון, יזמות נדל"ן ויזמות עסקית, וממש בימים אלו התחילו עם מסלולי הכשרה בתחום שמאות המקרקעין.

הספר ששינה את הרגלי המסחר של סוחרים בשוק ההון

במקביל לעשייתם בפיתוח המכללה, כתבו רועי ויניב ספר ייחודי מסוגו ששינה לישראלים רבים את הרגלי המסחר.

הספר "לאן נעלמו 300%", מציג בפני הקוראים כלים מעשיים ופשוטים וטכניקות מסחר המוצגות באופן ברור, ממש בגובה העיניים. נוסף להסברים המעמיקים, הספר מלווה בדוגמאות וגרפים המפרטים בבירור את התזמון לכניסה לעסקאות מוצלחות.

ארביב וראובן, שהוכתרו, כאמור, בשנת 2007 בעיתון "דה מרקר" כ"מפצחי המניות", טוענים כי היצמדות לטכניקות המסחר המופיעות בספר, בשילוב משמעת עצמית גבוהה, עשויה להוביל לתוצאות הרצויות באופן קבוע ובשיטתיות.

לדברי ארביב, "הנוסחה להצלחה ארוכת-טווח מחייבת את הסוחרים להתמקד במחשבה כיצד לא לאבד כסף ולהתמקד בעשיית הכסף הגדול, שהרי רוב הסוחרים מגיעים לאחר ששמעו כמה וכמה סיפורי הצלחה.

"מכיוון שכך, הם מחפשים את הדרך הפשוטה לעשות כסף ולא מייחסים חשיבות לסיכונים. זו הסיבה שהספר מתמקד בשילוש הקדוש: כיצד להרוויח כסף, כיצד לנטרל את הפסיכולוגיה של הכסף ולהימנע משגיאות וכיצד לטפל בעסקאות כושלות ולקטוע הפסד מוקדם".

מותג חדש נולד

לאחר קצת יותר מעשור של עשייה וקידום המכללה, מתפנים כעת רועי ראובן ויניב ארביב, בעלי מכללת פסגות, ליזמות נוספת.

בשנת 2017 הם הקימו את Dogether, רשת חללי עבודה. במגדל העסקים "עזריאלי ראשונים" בראשון לציון ישנם מעל 300 חברי קהילה.

הסניף זכה להצלחה מרובה, נמצא כיום בתפוסה מלאה ועונה על הביקוש הרב למשרדים במעגל החיצוני של תל אביב. סניף Dogether בעזריאלי ראשונים היה רק יריית הפתיחה, באמצע שנת 2019 נפתח חלל נוסף בקניון עיר ימים, המציע קונספט חדשני שמאפשר גם לחברות גדולות שבהן 40 עובדים ומעלה להשתכן במתחם.

העובדה שיניב ארביב ורועי ראובן בקיאים בתחום היזמות והנדל"ן, ואף מלמדים את תחום השיווק והיזמות במכללת פסגות, העניקה להם את הביטחון לפנות לתחום היזמות העסקית.